Kaynak Holding'e polis baskını

CİHAN-İdris TİFTİKCİ -Uğur AYAZSIN - İSTANBUL DHA
08.09.2015 - 17:17 | Son Güncelleme:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaynak Holding’in Üskadar'deki merkez binası ve Bağcılar’daki adresine baskın yaptı.

Mali Şube ekipleri bugün saat 14.30’da Kaynak Holding’in Bağcılar’daki merkezine geldi. Arama kararı olduğu gerekçesi ile içeri girmek istedi. Holdingin avukatları ile polis arasında diyaloglar yaşandı.


Kaynak Holding, Twitter’dan baskını duyurdu. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Kaynak Holding Ter-Er İş Merkezi'ne bugün saat 14.30’da polis ekipleri giriş yapmıştır. Ellerindeki mahkeme kararı avukatlarımız tarafından incelenmektedir.”

Kaynak Holdinge polis baskını

KAYNAK HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA
Kaynak Holding'den Üsküdar'daki merkez binası ve Bağcılar'daki adresine yapılan polis baskınına ilişkin açıklama geldi. "Mesnetsiz iddialar ve hayali tanıklar marifetiyle iki yılı aşkın süredir Kaynak Holding'in baskı altında tutulmaya çalışıldığının" öne sürüldüğü açıklamada, arama kararına Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde yer alan bir tavsiyenin dayanak yapıldığı belirtildi. Söz konusu belgenin uluslararası hukukta ve Türkiye Cumhuriyet yasalarında bir karşılığının olmadığının ve bu nedenle kararın "hukuken garabet" olduğunun ifade edildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Şirketler grubumuz uluslararası toplumun uyguladığı ticari kanunlar ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına titizlikle ve sonuna kadar uymaktadır. Hatta uluslararası bağımsız denetim raporlarımız da mevcuttur."

Kaynak Holding, bağlı bulunan çok sayıda şirket aracılığı ile eğitimden, teknolojiye, lojistikten perakendeye bir çok sektörde faaliyet gösteriyor.

Kaynak Holdinge polis baskını
Kaynak Holding'in kontrol gücüne sahip olduğu Sürat Basım Yayın ile Forum İnşaat'ın elinde bulunan Bank Asya'nın imtiyatlı hisselerinde temettü dışındaki ortaklık hakları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Mart ayındaki kararıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) geçmişti.

Kaynak Holdinge polis baskını
Şirkete daha önce yapılan baskından bir kare

Kaynak Holdinge polis baskını KAYNAK HOLDİNG’E MART'TA BASKIN YAPILMIŞTI

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı