GeriEkonomi Kavlasan'da aramalara devam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kavlasan'da aramalara devam

Kavlasan'da aramalara devam
refid:27951064 ilişkili resim dosyası

Trabzon'un Çaykara ilçesi Karaçam mahallesi Kavlasan mevkiinde bugün öğle saatlerinde yaşanan ve 1 işçinin ölümü, 4 işçinin de çığ altında kalması ile sonuçlanan olay yerine ulaşılmaya çalışılıyor.

Trabzon-Bayburt sınırındaki bölgede cumartesi günü Balkodu Deresi üzerine inşa edilen Balkodu- 2 Hidroelektrik Santralı şantiyesinde bugün öğle saatlerinde HES tüneli girişinde arızalanan jenaratörü tamir etmeye çalışan 5 işçi bir anda yukarıdan gelen çığın altında kaldı. Tünel inşaatının girişinde çalışan işçilerden biri şantiyedekilerin yardımı ile ölü olarak çıkartılırken, diğer işçileri çıkartmak için çalışmalar çevreden gelen köylülerin de yardımı ile sürüyor.

Kavlasanda aramalara devam

Bölgeye kara ve hava yolu ile ulaşmanın şuan için mümkün olmadığını belirten ve Çaykara ilçesinde kriz merkezi oluşturan Vali Abdil Celil Öz "Olay yerine iş makinelerimizle ulaşmaya çalışıyoruz. Burası çok zor bir coğrafya.

Kavlasanda aramalara devam

Ekiplerimiz olay yerine intikallerinde zaman zaman ufak telek çığ olayı ile karşılaşıyorlar. Olay yeri hava şartları uygun olmadığından dolayı helikopter uçuşuna müsait değil. Olayın olduğu yerde çevreden yaklaşık 20 kadar vatandaşımız ulaşarak yardım etmeye çalışıyor. AFAD, Büyükşehir Belediyesi ve Jandarmaya bağlı ekiplerimiz her türlü şartlara rağmen olay yerine ulaşmaya çalışıyor" dedi.

Kavlasanda aramalara devam


Yorumları Göster
Yorumları Gizle