Kastamonu Entegre’den 100 milyon Euro’luk yatırım

Hürriyet Haber
07.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Kastamonu Entegre’nin MDF ve Laminat Parke Fabrikası 100 milyon Euro yatırımla gerçekleştirildi.

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 100 bin metrekaresi kapalı, 400 bin metrekare alanda kurulan tesis yılda 360 bin metreküp MDF üretebilen bir hat ile mobilya ve laminat parkede kullanılan levha üretecek.
Avrupa’nın ilk 6’sında
Halen 6’sı Türkiye’de (Kastamonu, Kastamonu Organize Sanayi, Gebze, Balıkesir, Gebze Tever, Samsun) üçü yurt dışında (Bulgaristan, Romanya ve Bosna-Hersek) olmak üzere 9 tesisi bulunan Kastamonu Entegre, Avrupa’nın ilk 6 levha üreticisi arasında yer alıyor. Yeni fabrikanın devreye alınmasıyla farklı lokasyonlardaki 9 tesisi ile yılda toplam 730 bin metreküp MDF ve 1 milyon 770 bin metreküp yonga levha üretim kapasitesi ile toplamda 2 milyon 500 bin metreküp panel üretim kapasitesine sahip oldu. Floorpan ve Artfloor markalarıyla Türkiye’de laminat parke üreten Kastamonu Entegre, Kastamonu MDF tesisinde devreye alınan yeni laminat parke hattı ile birlikte laminat parke üretim kapasitesini yılda 26 milyon metrekareye yükseltti. Hayat Holding çatısı altında faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, 2010 yılında iştirakleri ile birlikte 750 milyon dolarlık ciro gerçekleştirirken 2012 yılında yeni yatırımları ile birlikte 240 milyon doları yurt dışında olmak üzere 1 milyar dolar ciro hedefliyor.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı