GeriEkonomi Kastamonu’da konak turizminin önünü açıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kastamonu’da konak turizminin önünü açıyor

Kastamonu’nun, konak otelciliği ve ev pansiyonculuğunda gelişmeye çok müsait olduğunu ifade eden Kastamonu Konak İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Gülsen Kırbaş, bu tür projelere sıcak bakan girişimcileri Kastamonu’ya davet etti.

Kastamonu’nun 7 bin yıllık tarihi ile muhakkak görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlatan Gülsen Kırbaş, şunları söyledi:

“7 bin yıllık tarihi ile ilimiz Hitit’lerden günümüze kadar birçok uygarlığa merkezlik, iki Türk beyliğine başkentlik yapmıştır ve Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli vilayetlerinden biridir. Kastamonu, Pontus ve Roma dönemlerinden kalıntılar, Çobanoğulları, Candaroğulları, Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden kalma eserleriyle, ‘Açıkhava Müzesi’ görünümünde bir kent. 2 milli parkı, çok sayıda endemik bitki türü, kanyonu, mağarası, şelaleleri, yaylaları gibi eşsiz doğal kaynaklarıyla, ülkemizin zengin doğal rezervlerine sahibiz.”

Kastamonu'da Toprakçılar Konağı ile Uğurlu Konaklarını bünyesinde bulundurduklarını anlatan Kırbaş, kentte ciddi bir konak turizmi potansiyeli bulunduğunu ve yeni girişimcilerin de gelmesini istediklerini kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle