KAS-KON'dan saldırıya kınama

Hürriyet Haber
05.05.2011 - 14:12 | Son Güncelleme:

Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON), Başbakan Erdoğan'ın konvoyuna yapılan terör saldırısını şiddetle kınadı.

KAS-KON'dan yapılan açıklamada, Kastamonu- Çankırı yolunun Ilgaz Dağı Mevkiinde gerçekleştirilen saldırıda bir polisin şehit olduğu bir polisin de yaralandığı belirtilerek, "Terör, milletimizin başına bela olmuş bir ihanet şebekesi işidir. Bu olayın, planlamacısından destekçisine ve satılmış tetikçisine kadar bütün faillerinin biran önce yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz" denildi. 
Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Bir seçim öncesinde, Kastamonu gibi vatan ve millet sevgisinin en üst düzeyde olduğu bölgemizde, lanetlediğimiz terör olayının gerçekleşmesi hepimizi derinden üzmüştür ve olayının bölgemizde olması da ayrıca düşündürücüdür.

Hepimizin infialine sebep olan bu olaya vatansever, hak ve adalet taraftarı hemşerilerimizin soğukkanlılık ile tepki göstermelerini ve bu tepkilere bütün STK. yönetici ve mensuplarının katılmalarını ve özetle herkesin hissiyatını soğukkanlı, vakur ve bir demokratik usulle ortaya koyma konusunda destek vermesini bekliyoruz.

Bu nedenle, tüm federasyonlarımız ve bağlı olan dernekleri ile birlikte, halkımızın tüm katmanlarının katılacağı, büyük ve anlamlı bir yürüyüşü, sadece TÜRK BAYRAKLARI ve ŞEHİTLERİMİZİN fotoğrafları ile İstiklal Caddesi’nde yapacağımızı, bunun için gerekli yasal izinler alındıktan sonra, organizasyon hakkında tüm halkımıza duyuru yapılacağını bildiririz."

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı