GeriEkonomi Kartzedeler Meclis'i karıştırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartzedeler Meclis'i karıştırdı

TBMM Başkanlığı, kredi kartı borcu nedeniyle maaşlarına haciz gelen personel hakkında, ülkenin en saygın kuruluşlarının başında gelen TBMM’nin saygınlığını korumak için inceleme başlatıldığını açıkladı.

TBMM Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, haberlere konu olan olayın "TBMM yönetimi dışında geliştiği" belirtildi. TBMM Personel ve Muhasebe Daire Başkanlığı’ndan iddia edildiği gibi bu personele bir uyarı metni gönderilmediği, konuyla ilgili soruşturma değil inceleme yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Başlatılan inceleme ile amaçlanan, Meclis’in saygınlığını korumaktır. Bahse konu çalışan sayısı 115 olmayıp 62’dir ve yapılan son ödemelerle birlikte bu sayı daha da azalmıştır. Olay inceleme aşamasında bulunduğundan ’ödemezseniz gidersiniz’ gibi bir tebligat söz konusu değildir. İnceleme konusu kredi kartı borcu olanlar değil, maaşlarına haciz gelenlerdir ve bunlar da çeşitli nedenlere dayanmaktadır" denildi.

TBMM’nin ülkenin en saygın kuruluşlarının başında geldiği ve çalışanlarının da aynı doğrultuda hareket etmelerinin beklendiği ifade edilen açıklamada, Personel ve Muhasebe Daire Başkanlığı’nın tasarrufunun bu saygınlığı korumaya dönük olduğu kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle