GeriEkonomi Karatzas: Ekonominiz cesaret veriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karatzas: Ekonominiz cesaret veriyor

GARANTİ Yatırım'ın Bosphorus Capital Partnes adlı özel sermaye fonundaki Yunanlı ortağı, Türk ekonomisindeki gelişmeleri ‘‘son derece cesaret verici’’ olarak nitelendirdi. Önümüzdeki günlerde Türkiye'de bir temsilcilik de açmaya hazırlanan National Bank of Greece'in (NBG) Başkanı Thedore Karatzas, Yunan şirketlerinin Türkiye'ye olan ilgisinin artarak süreceğini söyledi.

Yunanistan'ın en eski ve en büyük bankası olarak bilinen NBG'nin Başkanı Theodore Karatzas, Doğuş Grubu bünyesindeki Garanti Yatırım'la yaptıkları ortaklığın ‘‘bir başlangıç‘‘ olduğunu dile getirdi. Faaliyet gösterdikleri ülkeler arasına Türkiye'yi de eklemelerininin nedenini Karatzas, şöyle dile getirdi:

‘‘Bölgesel stratejilerimize uyduğu için Türkiye'yi seçtik. Türkiye bir Güneydoğu Avrupa ve Doğu Akdeniz ülkesi. Biz de bu bölgede çeşitli işbirlikleri kurmak istiyoruz. Ayrıca Türkiye'de bir temsilcilik de açacağız. Yeni aktivitelerimizin şu anda hangi alanlarda olacağına henüz karar vermedik, ama Türkiye'de imkanların çok olduğuna inanıyoruz.’’

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Karatzas, Yunanlı başka girişimcilere de bu konuda öncülük yapmak istediklerini belirtti. Önümüzdeki dönemde Yunan şirketlerinin Türkiye'ye ilgisinin devam edeceğini söyleyen Karatzas,‘‘Ama bu tamamen Türk ekonomisinin gelişmesine, Avrupa ekonomisi ile Türk ekonomisinin yakınlaşmasına bağlı’’ dedi. Türk ekonomisindeki gelişmeleri ‘‘son derece cesaret verici’’ bulduğunu dile getiren Karatzas, gelecek için çok iyimser olduğunu da vurguladı. Karatzas, Türkiye'nin AB (Avrupa Birliği) adaylığı konusunda ise, ‘‘Türkiye'nin önündeki yolun çabuk ve açık olmasını diliyorum’’ temennisinde bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle