GeriEkonomi Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yoğunluğu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yoğunluğu

Kapıkule'de gurbetçilerin dönüş yoğunluğu
refid:29742591 ilişkili resim dosyası

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin dönüş yolculuğu başlarken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda gurbetçi yoğunluğu nedeniyle 3 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Bazı gurbetçiler, araçlarından çıkarak yol kenarında vakit geçirirken bazı araç şoförleri de klakson çalarak kuyruğu protesto etti.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkililerince, gurbetçilerin aynı anda yola çıkması ve Kapıkule Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda araçların detaylı şekilde aranması nedenleriyle kuyruk oluştuğu bildirildi.

Kapıkulede gurbetçilerin dönüş yoğunluğu


Gümrük yetkililerince bazı gurbetçiler, çıkış için Pazarkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına yönlendirildi.

"TÜRKİYE'DEKİ TRAFİK ÇİLESİ YORUYOR"
Sivas'tan İsviçre'ye giden Hanifi Çam, tatilini ailesiyle memleketinde geçirdiğini, tatilin güzel geçtiğini ancak, trafiğin yorgunluk verdiğini anlattı.

Çam, "İstanbul'da yaklaşık 4,5-5 saat trafikte bekledik. Burada kaç saat bekleyeceğiz bilmiyoruz" dedi.

Kapıkulede gurbetçilerin dönüş yoğunluğu


İzmir'den Almanya'ya giden Murat Çakmak da gurbetçilerin yollardaki çilesinin hiç bitmediğini anlattı.

Nevşehir'den İsviçre'ye giden Muammer Demirci ise yaklaşık yarım saattir sırada beklediğini, sınır kapısına alımların başladığını ifade ederek, tatilini memleketinde aile büyükleriyle geçirdiğini ve Türkiye'yi şimdiden özlediğini kaydetti.

Kapıkulede gurbetçilerin dönüş yoğunluğu

Trabzon'dan Almanya'ya giden İsmail Özkul da yabancı işçiler olarak genellikle İstanbul trafiğinde zorlandıklarını vurguladı.

Kapıkulede gurbetçilerin dönüş yoğunluğu


Yoğun trafikte sıkışmalar olduğunu aktaran Özkul, "Türkiye'deki şoförlerden bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Gurbetçiler, genellikle grup halinde 2-3 araçla gelebiliyor. İstanbul'da gördük, arka arkaya ağır trafik kazaları oldu. Biraz daha dikkat istiyoruz. Şu an sınır kapımız da açılıyor. Çok beklemedik, inşallah yolculuğumuz da iyi geçer" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle