Kapalıçarşı’dan ilham almış!

Hürriyet Haber
03.06.2017 - 02:00 | Son Güncelleme:

GÜNEY Koreli teknoloji devi Samsung, Türkiye’deki yatırımlarının kapsamını yeni konsept mağazasıyla genişletti.

Daha önce Ankara’da ‘Dijital Kütüphane’ ve İstanbul’da ‘İnovasyon Merkezi’ açan Samsung, İstanbul Çamlıca’daki yeni alışveriş merkezi Emaar Square Mall’da mobil ürünlere odaklanan ‘deneyim mağazası’ açtı. Şirketin dünya çapındaki en üçüncü deneyim mağazası konseptine sahip olan mağazanın en büyük özelliği ise tasarımcısı. Daha önce Apple’ın mağaza konseptinin oluşturulmasında payı olan ve yaklaşık 6 ay önce Samsung’a transfer olan Simon Orchover, göreve başladıktan sonra önce İstanbul’da açılan bu mağaza için çalıştı. Şu anda Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Orchover, mağaza tasarımını belirlemeden önce Kapalıçarşı’yı ziyaret ettiğini ve buradan ilham aldığını söyledi. Orchover, “Kapalıçarşının tarihi 600 yıl öncesine dayanıyor. Tarihin ilk alışveriş merkezlerinden. Bu yüzden İstanbul, dünyadaki perakende sektörünün en önemli noktalarından biri. Bu mağazayı tasarlarken Kapalıçarşı’dan ilham aldım” dedi. Ayrıca Orchover, mağazanın, Samsung’un mobil teknolojilerinin birlikteliğinden doğan sinerjiyi en kapsamlı biçimde deneyimleyebilmesi için tasarlandığını ifade etti.

Samsung için Türkiye’nin özel bir yeri olduğunu vurgulayan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Dünyada ilk kez uygulanacak bir mağazacılık modelini Türkiye’den başlattığımız için gurur duyuyoruz. Samsung olarak Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz. Bu nedenle yapacağımız yatırımlar ile 2017 yılı bitmeden Türkiye’de en kapsamlı şekilde varlık gösteren teknoloji firması olmayı hedefliyoruz” dedi. Toplam 500 metrekare büyüklüğe sahip olan mağazada deneyim, satış ve satış sonrası hizmeti bir arada sunuluyor. Akıllı telefonlar, saatler, tabletler, Gear 360 kamera ve VR Gözlükler gibi tüm mobil ürünlerin yer aldığı mağazada ilave olarak bu ürünlere ait konvansiyonel mağazalarda bulunmayan aksesuarların deneyimi, kişiselleştirilmesi ve satışı da yapılacak.

1 SAATTE TAMİR VE SİGORTA DÖNEMİ

AKSİGORTA ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilk kez Emaar Square Mall mağazasında başlayacak sigorta paketinin müjdesini de veren Samsung Electronics Türkiye Mobil Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Cep telefonlarını satın alma sırasında sigortalayabilecekleri bir sistem geliştiriyoruz” dedi. Ayrıca Yeğen, telefon tamiratlarının 1 saatte yapılacağını ve markası ne olursa olsun tüm akıllı telefonları Samsung modelleriyle takas edeceklerini açıkladı.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı