GeriEkonomi Kanal D, Yeni Zelanda ve Avustralya'da da izlenecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanal D, Yeni Zelanda ve Avustralya'da da izlenecek

Avustralya'nın etnik kanal yayını yapan en büyük şirketi TARBS, ‘‘Ülkemizdeki Türkler en çok sizi izlemek istiyor’’ diyerek Kanal D'ye başvurdu. Bu talep üzerine imzalanan anlaşmayla Kanal D, Avustrayla ve Yeni Zelanda'ya da ulaşacak.

DÖRT yıldır Avrupa'ya yayın yapan ilk özel televizyon olan Kanal D, izlenme sınırlarını Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar genişletiyor.

Avustralya'nın etnik kanal yayını yapan en büyük şirketi olma özelliği taşıyan Televizyon & Radio Broadcasting Services Australia (TARBS), Avustralya'da yaşayan Türklerin en çok hangi kanalı izlemek istediklerini ortaya koymak için bir araştırma yaptı. Şirket tarafından yaptırılan araştırmanın sonucunda, Türklerin en çok Kanal D'yi izlemek istedikleri ortaya çıktı. Bunun üzerine TARBS, Kanal D ile işbirliği yapmak üzere başvuruda bulundu.

Kanal D'nin izlenme sınırlarını kıtalararası boyutlara ulaştırarak daha da genişletecek anlaşmayı, Kanal D adına İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Arzuhan Yalçındağ ile Mali ve İdari Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Erceber, TARBS adına da Genel Müdür Mike Boulos ve Spilios Papayiannosoulos imzaladılar. İmza törenine Kanal D Yurtdışı Yayınlar Koordinatörü Kartal Ergür de katıldı.

GÜNEŞ BATMAYAN TV

İmza töreninde bir açıklama yapan Arzuhan Yalçındağ; ‘‘Kanal D'nin Avrupa, Amerika ve Asya'dan sonra Avustralya ve Yeni Zelanda'da da izlenecek şekilde yayın alanını genişletmesi, bizi üstünde güneş batmayan bir televizyon kanalı konumuna getirmiştir’’ dedi. Dünyanın çeşitli kıtalarındaki milyonlarca izleyicinin ilk tercihi olmanın, çağdaş ve kaliteli yayıncılığın da bir ispatı olarak gurur verici olduğunu belirten Arzuhan Yalçındağ, ‘‘Yurtdışında yaşayan vatandaşlara yayın gerçekleştirerek onlara seçkin programlar ulaştıracak olmamız bizim için memnuniyet verici bir olaydır’’ diye konuştu.

TARBS Genel Müdürü Mike Boulos da konuşmasında, Avustralya'nın en büyük kablolu televizyon şirketi olarak kıtada yaşayan Türkler arasında bir araştırma yaptıklarını ve araştırmada kıtada en çok izlenmek istenen televizyonun Kanal D olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Boulos, ‘‘Bu nedenle bu anlaşmayı yapmayı arzu ettik. Kendi ülkesinde de en çok izlenen çağdaş bir kanalla işbirliği yapmaktan ve kıtamızdaki Türklere güzel bir hizmet götürmekten dolayı mutluyuz’’ dedi.

İmzaladığı bu anlaşmayla bir ilki daha başaran ve lider televizyon olma özelliğini sürdüren Kanal D, böylece tüm Avrupa, Amerika, Kanada ve Kafkaslar'dan Çin sınırına kadar olan Asya'dan sonra, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan da izlenecek.

TARBS'ın cirosu 600 milyon dolar

YAYININI yaptığı kanallar arasında; ESPN, CNN, Deutsche Welle ve TVE gibi önemli isimlerin bulunduğu TARBS, Avsutralya'da çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir şirket. Yıllık cirosu 600 milyon dolar olan TARBS'ın faaliyetleri arasında; Pay TV ve Multimedia, internet, Data Servisi, televizyon hizmetleri yer alıyor. Avustralya'da 39 farklı dilde 40'a yakın TV kanalını bünyesinde bulunduran TARBS, Avustralya'nın en geniş etnik kanal yayınına sahip.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle