GeriEkonomi Kalp ritmine yakın takip
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kalp ritmine yakın takip

Kalp ritmine yakın takip

ARÇELİK, Ar-Ge yatırımlarının sonucunda yeni bir ürüne daha imza attı.

Sağlıklı yaşam ve sağlık alanlarına odaklanan Arçelik, geliştirdiği ‘BeyondCare’ adındaki mobil EKG Takip Sistemi ile kullanıcıların kalp ritmi, aktivite, solunum ve vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerinin takip ve analizini yapıyor. Bu alanda kullanılan geleneksel EKG cihazlarına göre oldukça küçük boyutlarda tasarlanan BeyondCare, 14 gram ağırlında. Üründen alınan veriler, doktorlara Wi-Fi ve hücresel bağlantıyla iletiliyor. Hastalar, kendini rahatsız hissetmesi durumunda cihazın üzerindeki düğmeye basıyor. Bu sayede rahatsızlıklar doktorlar tarafından yakından ve anlık olarak takip ediliyor. Ayrıca model, veri depolama ve şarj süresi bakımından yaklaşık bir haftaya kadar kullanım imkanı sunuyor.

NESNELERİN İNTERNETİ

Dijital yeteneklerini ve nesnelerin interneti (IoT) konusundaki birikimlerini birleştirerek kullanımı kolay bir sağlık ürünü geliştirdiklerini ifade eden Arçelik AŞ Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, “Ülkemizde yaklaşık 3. 5 milyon koroner kalp hastası var ve bu sayıya her yıl 140 bin hasta ekleniyor. Biz de insanı odağına alan bir şirket olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayıp Ar-Ge ve inovasyon gücümüzle hayatta en önemli önceliğimiz olan sağlık alanında yararlı bir hizmet sunmak istedik. BeyondCare’in klinik çalışmaları Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi ve ürün Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu (FDA) onaylandı” dedi.

 

 

Mehmet Nane "Gelecekte sanal kişiliklerimizle fiziksel olmayan ortamlarda buluşacağız” | Ofis Dışında

 

Mehmet Nane "Gelecekte sanal kişiliklerimizle fiziksel olmayan ortamlarda buluşacağız” | Ofis DışındaPegasus CEO'su Mehmet Nane Ofis Dışında'nın konuğu oldu. Ofis Dışında Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle