GeriEkonomi Kadın girişimcilere fuar desteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın girişimcilere fuar desteği

Kadın girişimcilere fuar desteği
refid:27178453 ilişkili resim dosyası

İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı, bu yıl kadın girişimcilerin fuara katılımlarını arttırmak için bir ilke imza attı. Yetkililer, 13-16 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek fuara katılım talebinde bulun kadın girişimcilere 5 bin lira destek sağlayacaklarını bildirdi.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde erkek girişimci sayısı 1,3 milyon iken, kadın girişimci sayısının 80 bin olduğuna dikkat çeken Aktif Fuarcılık Genel Müdürü Mustafa İsmail Çetin, kadın girişimciler için verilecek desteğin, evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren, işyeri açarak, şirket kurarak ticari faaliyet yürüten, ailesine, topluma ve ülke ekonomisine fayda yaratan, katkı yapan tüm kadınlara açık olduğunu vurguladı.

GİRİŞİMCİ KADINA DESTEK VERMELİYİZ
Mustafa İsmail Çetin, Türk kadınlarını ve özellikle kadın girişimcileri yüreklendirecek politika ve teşviklerin artması gereğinden yola çıkarak böyle bir adım attıklarını vurguladı. Çetin,’’Toplumumuzun ilerlemesi ve ülke imajımızın olumlu yönde değişmesi için en başta kadınlarımız için yapacağımız yatırımlar gelmektedir. Kadınlarımızın girişimciliğe teşviki için atılacak adımların aynı zamanda ülkemizin gelişimine katkı sağlayacaktır. Bu nedenle İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı’nda bir ilk olarak, bu yıl kadın girişimcilerin fuara katılım taleplerinde 5 bin TL değerinde fuar katılım desteği vereceğiz’’diye konuştu.

AVRUPA’DA SON SIRADAYIZ
Türk kadınlarının mevcut sosyo-ekonomik durumuna bakıldığında Avrupa Birliği üye ülkelerine kıyasla, kadınlar ve erkekler arasında gerek eğitim, gerekse istihdam olanakları açısından ciddi farklılıklar gösterdiğini kaydeden Çetin şunları dile getirdi,’’OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) ülkeleriyle ilgili resmi istatistiklere göre Türkiye kadın işgücü istihdamı açısından en alt sırada yer almaktadır. Dünya ile karşılaştırdığımızda ise Türkiye’deki kadın girişimci oranının yüzde 7 seviyesinde, gelişmiş ülkelerde yüzde 40’lar seviyesinde olduğu görülmektedir.’’

Kadın girişimcilere fuar desteği

Sanayiciler, işadamları, akademisyenler, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, uzmanlar, satın alma ve pazarlama direktörleri, Ar-Ge müdürleri, kamu ve sivil toplum kuruluşları başkanları, bilim ve teknoloji meraklısı 20 bin ziyaretçi ağırlamaya hazırlanana fuar 13-16 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM-Yeşilköy)’de gerçekleşecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle