GeriEkonomi Kabak iki yöneticinin başına patladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabak iki yöneticinin başına patladı

Kabak iki yöneticinin başına patladı
refid:21574392 ilişkili resim dosyası

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları’nda verdiği istihdam sözü tutamayan dünyanın en büyük güvenlik firması G4S’de kabak iki üst düzey yöneticiye patladı.

Firmadan yapılan açıklamada, güvenlik görevlisi istihdamı için İngiliz hükümeti ile yapılan sözleşmede yapılan hatanın incelendiği belirtildi. İnceleme sonucunda CEO Nick Buckles’ın yanında durulacağı kararı alındı. Ancak Operasyon Yöneticisi David Taylor-Smith ve Global Organizasyon Direktörü Ian Horseman Sewell’in olaydan sorumlu olduğu belirtildi. Bu kişilerin firmadan istifa ettiği açıklandı.

Firma, hükümet ile yaptığı sözleşmede 10 bin 400 güvenlik görevlisi istihdam edeceğini belirtmişti. Ancak Şirket, olimpiyatlara kısa bir süre kala bu sayıda görevliyi sağlayamayacağını açıklamıştı. Bu nedenle İngiliz ordusu devreye girerek olimpiyatlarda güvenliği sağlayacak birlikler görevlendirmişti.   

Olimpiyatlarda yaşanan bu durum G4S’in büyük prestij kaybetmesine neden olmuş, CEO Nick Buckles, kamuoyu önünde özür dilemek zorunda kalmıştı.

27 yıldır dünyadaki en büyük güvenlik şirketi konumunda bulunan G4S, İngiltere’de elde ettiği 2.9 milyar dolarlık gelirinin yarısından fazlasını hükümet ile yaptığı anlaşmalardan elde ediyor.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle