GeriEkonomi ‘Jumeirah’ Ataköy’de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Jumeirah’ Ataköy’de

‘Jumeirah’ Ataköy’de

LÜKS hizmetleri ile bilinen Dubai merkezli Jumeirah Group, Türkiye’de 3’üncü otel işletmesi için İstanbul Ataköy’ü seçti.

Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da 22 otel işleten, 26’sı için çalışmalarına devam eden Jumeirah, Kuzu Grup’un Ataköy sahilde bulunan Sea Pearl projesindeki otel ve rezidansları 15 yıl işletecek. 202 odalı otel ile 62 rezidans ünitenin 450 milyon dolar yatırım değerine sahip olduğunu belirten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, otelin 2019’da hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi. Ataköy’ün stratejik konumu sebebiyle iş ve tatil maksatlı seyahat edenleri cezbeden bir bölge olduğunu belirten Kuzu, “Söz konusu birimler, İstanbul’un tarihi merkezleri ile Atatürk Havaalanı’na yakın, denizle iç içe ve lüks detaylarla bezenmiş bir durumda bulunuyor” dedi. Projelerine yabancı yatırımcılarında yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Kuzu, 2.7 milyar dolar yatırım değerine sahip projede evlerin yüzde 45’ini sattıklarını dile getirdi.

GELECEĞİ PARLAK

İstanbul’u dünyanın en canlı şehirlerinden biri olacak gördüklerini belirten Jumeirah Group CEO’su Stefan Leser, “Ataköy’deki otelimizde hem yerel hem de uluslararası misafirleri ağırlayarak, lüksü ve misafirperverliği en iyi şekilde göstereceğiz. Bölgesel olarak yaşanan sorunlara rağmen İstanbul’un geleceği parlak. İstanbul en gözde turizm destinasyonlarından biri” dedi. Leser, İstanbul’da Pera Palace Hotel Jumeirah’ı ve Bodrum’da Jumeirah Bodrum Palace Hotel’i işletmeye devam ettiklerini ifade etti. Jumeirah Group’un işleteceği alanda büyüklükleri 57 ila 400 metrekare arasında değişen rezidanslar 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteriyor. Otel birimleri ise 47 ila 430 metrekare arasında değişiyor. Projede 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, açık-kapalı yüzme havuzu ve dükkânlar yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle