GeriEkonomi Jobs’un 9 milyar dolarlık servetinde karar eşinin olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jobs’un 9 milyar dolarlık servetinde karar eşinin olacak

Jobs’un 9 milyar dolarlık servetinde karar eşinin olacak
refid:18937021 ilişkili resim dosyası

Steve Jobs’un ölümünün ardından, yaklaşık 9 milyar doları bulduğu tahmin edilen kişisel servetinin ne olacağı konuşulmaya başladı. Jobs’un her hangi bir yardım kuruluşuna bağışta bulunacağına dair önceden bir açıklama yapmadığı hatırlatılırken, yakın çevresi servet yönetimi ile ilgili olarak kararı verecek kişinin eşi Laurene olduğunu söyledi.

Bağış yapmıştır

Ancak Jobs’un yakın arkadaşlarından biri olan Google CEO’su Eric Schmidt, “Jobs çok düşünceli bir insandı ve dünya hakkında endişeli olduğunu söylerdi. Onun bir yerlerden bağış yapmış olduğuna inanıyorum. Bana daha önceki konuşmalarımızda, ‘Her ne olursa olsun Apple’ın kurulup kurtarılmasının ardından, istihdam yaratacak üçüncü bir şey yapmak istiyorum’ demişti” dedi. Çok sade bir yaşantıya sahip olduğu bilinen Jobs’un evinin büyük ama gösterişten uzak olduğu belirtilirken, lüks olarak tanımlanabilecek tek şeyin Mercedes marka coupe otomobili olduğu ifade edildi.

Sade cenaze töreni

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Steve Jobs için çok sade bir cenaze töreni düzenlediklerini söyledi. Cook, Wall Street Journal gazetesine verdiği demeçte, “Jobs için sadece yakın aile dostlarının bulunduğu bir cenaze töreni düzenlendi. Halka açık bir tören kesinlikle yapılmayacak” dedi. Jobs, pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetmesinden 2 gün sonra toprağa verildi. Apple fanatiklerinin, Steve Jobs’un ölümünün ardından tüm sevenlerinin katılabileceği bir cenaze töreni düzenlenmesi için şirket yönetimini e-mail yağmuruna tuttuğu belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle