GeriEkonomi Japonya EFSF tahvilleri almayı sürdürecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Japonya EFSF tahvilleri almayı sürdürecek

Japonya EFSF tahvilleri almayı sürdürecek
refid:19129667 ilişkili resim dosyası

Avrupa Finansal İstikrar Fonu (EFSF) Başkanı Klaus Regling, Japonya'nın EFSF'nin ihraç edeceği tahvillere yatırım yapmayı sürdüreceğini bildirdi.

Regling Japonya Maliye Bakan Yardımcısı Takehiko Nakao ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Japon hükümetinin daha önce olduğu gibi EFSF tahvilleri almayı sürdüreceğini belirterek, Japonya'nın tahvil alımının son 10 ayda yapılanla aynı şekilde olacağını ifade etti.

Klaus Regling, gelecekteki operasyonlar konusunda da Japonya hükümeti ile temasta bulunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Japonya, EFSF'nin bugüne kadar ihraç ettiği tahvillerin yüzde 20'sini aldı.

Japon yetkililer daha önce yaptıkları açıklamada, EFSF'den daha fazla tahvil satın alma niyetlerini beyan etmişler ancak Avrupalı yetkililerden euro bölgesindeki borç krizine çözüm üretmek konusunda daha kararlı adımlar görmek istediklerini vurgulamışlardı.

Asya'daki potansiyel yatırımcıları ikna turuna çıkan euro bölgesi kurtarma fonu EFSF'nin Başkanı Klaus Regling hafta sonu Çin'i ziyaret etmişti.

Regling, 440 milyar euroluk EFSF'nin büyüklüğünün nasıl artırılacağına ilişkin teklifi Kasım ayına kadar sunmayı beklediğini ifade etmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle