GeriEkonomi Japonlara ‘motoryat’ satıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Japonlara ‘motoryat’ satıyor

Japonlara ‘motoryat’ satıyor

KIRAÇA Holding’in çatısı altında faaliyet gösteren Sirena Marine; seri yat üreticisi Sirena Yachts, yelkenlide ise Euphoria ve Azuree olmak üzere üç markası ile Türkiye’den dünyaya açılan küresel bir tekne üreticisi marka olma yolunda ilerliyor.

Motoryat üreticileri için oldukça zor bir pazar olan Uzak Doğu’ya, ‘Japan International Boat Show’da sergilediği Sirena 58 modeli ile giriş yapan Sirena Marine, Japonya’ya seri üretim motoryat satan ilk Türk şirket oldu. Sirena Marine, bugüne kadar 400’ün üzerinde motoryat ve 90’ın üzerinde de yelkenli tekne üretti.

28 BAYİSİ BULUNUYOR

Sirena Marine’den yapılan açıklamada İtalya, Fransa, İspanya, Hırvatistan, İsveç, Amerika, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland’da olmak üzere toplam 28 bayi bulunduğu belirtildi.

Japonlara ‘motoryat’ satıyor

Sirena Marine CEO’su İpek Kıraç, şu açıklamayı yaptı: “Dünyanın önde gelen tasarımcıları ile Türk mühendisliğini ve Türk kalitesini bir araya getirerek yarattığımız markalarımızı büyütmek ve genişletmek ise en büyük hedefimiz. Takımımızın yoğun ve gönülden çalışmaları sayesinde bu süreçte Sirena Marine bizler için bir markadan çok daha ötesi oldu. Bir aile yaratmanın şevki ile başlanmış Sirena Yachts markamızda bugün gelinen nokta; Türkiye’nin ilk ve tek motoryat seri üretim firması olarak Amerika’dan Dubai’ye, Japonya’dan İspanya’ya 20 farklı ülkede bir bayi ağı olan, 50’den fazla teknenin dünya sularında yüzdüğüne şahit olunmasıdır. Sirena Marine ailesi olarak hedeflerimizi yüksek tutuyoruz. Yetinmeye de hiç niyetimiz yok, birlikte ilerleyerek daha da başarılı olacağımız çok uzun yıllar var önümüzde.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle