GeriEkonomi Japonlar, ‘Barış Borusu’nu sevdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Japonlar, ‘Barış Borusu’nu sevdi

Dizayn Grup'un, Kıbrıs için geliştirdiği ve bu nedenle ‘‘Barış Borusu’’ adını verdiği boruya Japonlar da talip oldu. Adalar arasında su taşımacılığı için tasarlanan boru 500 metrelik parçalar halinde üretiliyor ve yüzdürülebiliyor.

Dizayn Grup'un adalar arasında su taşınması için geliştirdiği ‘‘Barış Borusu’’na Japonlar da talip oldu. Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları bu boru ile 2002 yılında Filipinler'de yapılan Dünya Genç İşadamları yarışmasında büyük ödül almıştı. Daha sonra yenilenen ve Barış Borusu adını taşıyan yeni ürün Frankfurt'ta düzenlenen Uluslararası Enerji Teknolojileri ve Banyo Fuarı'nda tanıtıldı. Barış Borusu'na bir çok ülkeden taleplerin geldiğini söyleyen Dizayn Grup Pazarlama Direktörü Dr. Ali İhsan Özeroğlu ‘‘Bu ürüne teknoloji devi Japonlar da talip oldu’’ dedi.

Özellikle adalar arasında su taşınması amacıyla geliştirilen borunun isminin daha önce düşünülen Kıbrıs Projesi'nden geldiğini kaydeden Özeroğlu, Kıbrıs Projesi'nin finansman problemlerinden dolayı henüz gerçekleşmediğini söyledi.

500 METRE

500 metre uzunluğunda üretilen Barış Borusu'nun gemilere bağlanıp denizde yüzdürülerek nakliyede kolaylık sağladığını ifade eden Özeroğlu, ürettikleri Barış Borusu'nun hem geniş çaplı, hem de gayet esnek olmasının rakiplerine karşı önemli avantajlar sağladığını belirterek, ‘‘Amacımız suyu kaynağından alıp ihtiyacı olana ulaştırmak’’ dedi. 4 bin çeşit boruyu 60'dan fazla ülkeye ihraç ettiklerini söyleyen Özeroğlu, şöyle konuştu: ‘‘Bizim proje geliştirme misyonumuz var. Bu misyon dünyada yer seçmez. Dünyada nerede ihtiyaç varsa orada yapılır. Dolayısıyla şimdi Hollada'da çok güzel bir proje içerisindeyiz. Daha doğrusu projeye boru tedarik ediyoruz. Hong Kong'daki projemiz devam ediyor. Kazakistan'daki projemiz ikinci aşamasıyla devam ediyor. Baktığınızda hem Avrupa Hollanda ayağıyla, hem Hong Kong yani uzakdoğunun en uç noktası hem de Ortaasya'da Kazakistan'ı görüyorsunuz. Dünyanın üç ayrı coğrafyasına yayılmış durumdayız. Yurtdışında yaklaşık 30'u aşkın altyapı projemiz var.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle