GeriEkonomi James Bond'un yatı Çinlere gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

James Bond'un yatı Çinlere gidiyor

James Bond'un yatı Çinlere gidiyor
refid:23556558 ilişkili resim dosyası

Çinli milyarder Wang Jianlin kurucusu ve başkanı olduğu şirket Dalian Wanda James Bond filmlerinde kullanılan İngiliz Sunseeker marka yat üreticisi şirketi satın aldı.

İngiliz yat üreticisi Sunseeker'ın Çinli şirket Dalian Wanda'ya satılıyor.

Predator 108 model yatı James Bond'un Casino Royale filminde kullanılan Sunseekerin satışının 300 milyon stelin civarında olacağı belirtilsi.

İŞTE O YAT/ FOTOGALERİ

Özel üretim bir Predator 108 model yata sahip olan ve Sunseeker markasına karşı olan ilgisi herkes tarafından bilinen  Çinli milyarder Jianlin " İngiltere'nin en iyi yat üreticisini satın alıyoruz" diye konuştu.

Sunseeker adına açıklama yapan yetkili ise firmanın çoğunluk hissesinin satılacağı haberinin doğru olduğunu ancak henüz bir kesinlik kazanmadığını ifade etti.

Şirket sözcüsü " Bildiğimiz tek birşey var o da Sunseeker'in bir İngiliz markası olarak kalmaya devam edeceği"dedi.

Çinli şirket Dalian Wanda son yıllarda Avrupa'dan özellikle İngiltere'den çok sayıda lüks  markasını bünyesine kattı veya ortak oldu.

Söz konusu anlaşmanın krizden büyük ölçüde etkilenen ve 2010 yılını 9 milyon Sterlin zarar ile kapantan Sunseeker'ı canlandırması, yılda 50 adet yat üreten şirketin bu sayıyı arttırması ümit ediliyor.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle