İztuzu feryadı!

Banu ŞEN
19.01.2015 - 01:04 | Son Güncelleme:

MUĞLA’nın Ortaca ilçesindeki dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nın özel şirkete ihale edilmesine tepkiler büyürken valilik ve Turizm Bakanlığı’nın ortaklığında kurulan Muğla Turizm Çevre Vakfı (MUÇEV) buradaki tesislerin işletmesini alan Dalçev’e “hukuksal süreç sona erene kadar faaliyette bulunmayın” yazısı gönderdi.

CHP’li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sahil işletmelerini Türkiye Çevre Koruma Vakfı’na (TÜÇEV) vermesiyle sadece İztuzu değil genel anlamda sıkıntı yaşandığını, her ilin kendine göre uygulama yaptığını belirtti. İztuzu Kumsalını Koruma Platformu (İKUP) adına konuşan Murat Demir, bekledikleri kararın sonunda verildiğini belirterek, “Yürütmeyi durdurma, durdurmanın durdurulması gibi kararlar gidip gelirken, inisiyatif kullanılıp, karar çıkana kadar beklenebilirdi. İhalenin şartnamesi bile yok” dedi.

WWF: Süreci takip ediyoruz

TÜRKİYE Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) da İztuzu’ndaki gelişmeleri takip ettiklerini açıklayarak, “İztuzu Caretta caretta’lar için önemli. İlgili kurumlara görüşlerimizi iletiyor, detaylı bilgi istiyoruz” denildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı