GeriEkonomi İzmir dev turizm buluşmasına hazırlanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir dev turizm buluşmasına hazırlanıyor

İzmir dev turizm buluşmasına hazırlanıyor

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi yarın kapılarını açıyor. Fuara 38 ülke ve 48 ilden bin 200'ü aşkın katılımcı bekleniyor.

Türkiye'nin önde gelen turizm fuarlarından Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi yarın açılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ortaklığıyla Fuarİzmir'de düzenlenecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nda, sektörün tüm paydaşları bir araya gelecek.

Bu yıl 12'incisi düzenlenecek fuara 38 ülke ve 48 ilden bin 200'ü aşkın katılımcı bekleniyor.

Fuarda bu yıl partner ülke olarak belirlenen Makedonya ve partner il olan Diyarbakır, özel stantlar ve etkinliklerle tanıtılacak.
Fuarda seyahat teknolojilerine yönelik tanıtımlar da yapılacak, paneller düzenlenecek.

Türk Hava Yollarının desteğiyle düzenlenen alım heyeti programıyla dünyanın çeşitli noktalarından sektör profesyonelleri İzmir'de buluşacak. İki gün sürecek alım heyeti programı kapsamında 45 ülkeden 200'ün üzerinde satın almacının ağırlanması planlanıyor.

Fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atması hedefleniyor.  8 Aralık'a kadar açık olacak fuar, 10.00-18.30 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

GASTRONOMİ KONGRESİ DE BAŞLIYOR

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de yarın başlayacak.  Portekiz'in başkenti ve Dünya Gurme Kentler Ağı üyesi Lizbon, misafir kent olarak kongrede yerini alacak.

Etkinlikte "Uluslararası Tadım Etkinliği" de düzenlenecek. Fuar ve kongrenin açılışlarına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un da katılması bekleniyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (05.12.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle