GeriEkonomi İyi vatandaşlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi vatandaşlar

Antalyalılar ekonomideki sıkıntılara rağmen, geçen yıla göre tahakkukta yüzde 58, tahsilatta yüzde 61 oranındaki artışla vergilerini ödediler

Antalya ve ilçelerinde bu yıl 8 aylık dönemde 222 trilyon 329 milyar lira vergi geliri tahahkuk etti. 1 Ocak-31 Ağustos tarihleri arasında gelir, kurumlar, katma değer vergisi ve vergi dışı gelirler olarak hesaplanan tahakkuka karşılık 160 trilyon 469 milyar lira tahsilat yapıldı.

TAHSİLAT ARTTI

Defterdar Hasan Yaman, geçen yılın aynı döneminde 140 trilyon 401 milyar lira vergi tahahkuk ettirildiğini, 99 trilyon 955 milyar lira da tahsilat yapıldığını belirterek, ‘‘genel toplamda geçen yıla göre tahahkukta yüzde 58, tahsilatta ise yüzde 61 oranında artış oldu’’ diye konuştu.

BOZUK EKONOMİ

Geçen yıla oranla tahahkuk ve tahsilatta artış olduğunu ifade eden Antalya Defterdarı, gelir vergisinde 94 trilyon tahahkuka karşılık 68 trilyon 135 milyar tahsilat yapılmasının sevindirici olduğunu vurguladı. Defterdar Yaman, ‘‘Böylesine bozuk ekonomide vatandaş görevini yine de yapıyor’’ dedi.

Manavgat’a takviye

Bİr süre önce büyük bir yangın geçiren Manavgat Vergi Dairesi için Antalya Defterdarlığı harekete geçti. Defterdar Hasan Yaman, vergi dairesinin ilçedeki Devlet Su İşleri İşletme Müdürlüğü'nde faaliyetine devam edeceğini söyledi. Yaman, işlerin yeniden düzenlenesilmesi için Antalya'dan 10, Serik'ten ise beş memur takviyesi yaptıklarını belirtti.

Fuat Miras

Başkanın kararı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Fuat Miras bir dizi açılış için geldiği Burdur'da, birlik olarak bundan sonra okul yaptırmama kararı aldıklarını söyledi.

Miras, ‘‘Bundan sonra yaptırdığımız okulda maddi durumu kötü 100 öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacağız’’ dedi.

MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal'

Sözünü tutsun

MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal'ın 13 yıl önce görev yaptığı Elmalı'nın bin 800 nüfuslu Eskihisar Köyü Sağlık Ocağına vatandaşlar doktor istedi.

Köylüler, ‘‘4 aydır doktorumuz yok. Şu anda ocakta sadece bir sağlık memuru var. Milletvekili Ünal'ın sözünü yerine getirmesini bekliyoruz’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle