İTO’da seçim kulisi için AKP’yi devreye soktular

Hürriyet Haber
06.03.2005 - 01:26 | Son Güncelleme:

İSTANBUL Ticaret Odası’nın (İTO) 9 Mart 2005 Çarşamba günü yapılacak meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimleri öncesinde ‘siyasi lobi’ devam ediyor. Tüm Otobüsçüler ve İşletmecileri Federasyonu (TOFED) yarın üyeleriyle ‘İTO seçimleri’ gündemli kahvaltılı toplantı yapacak. Toplantıya 9 AKP’li milletvekili ve 1 AKP il yönetim kurulu üyesi de katılacak. Bu toplantıyla ilgili faks metninde; ‘AKP milletvekillerinin katılımıyla, İTO seçimleri ile ilgili bir toplantı’ yapılacağı bildirildi.

KİMLER VAR:

TOFED üyelerine katılım çağrısı yapılan davette, toplantıya katılacak olan AKP İstanbul Milletvekillerinin Recep Koral, Yahya Baş, Nusret Bayraktar, Nimet Çubukçu, İnci Özdemir, Mehmet Mustafa Açıkalın, Mustafa Baş, Mustafa Ataş, Ünal Kaçır olduğu belirtildi ve AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Karahan’ın da kahvaltılı toplantıda bulunacağı kaydedildi.

SİYASET KARIŞTI:

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım sözkonusu toplantının Oda seçimlerine siyasetin ne kadar karıştığını gösterdiğini belirterek, ‘Türkiye ekonomisinin ve iş dünyasının göz bebeği İTO’nun seçimleri ile ilgili olarak üyelerimize yönelik tehditlerin yanı sıra, AKP milletvekillerinin bizzat ve açık desteği ile demokrasiye darbe vuran bu girişimlerini kınıyoruz’ dedi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı