GeriEkonomi İtalya: Cep'te sorun yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalya: Cep'te sorun yok

ULAŞTIRMA Bakanı Enis Öksüz'ün, ‘‘GSM parasının Türkiye'ye girmesini istemeyenler var’’ açıklamalarına İtalya'dan yanıt geldi. İtalya İletişim Bakanı Salvatore Cardinale, ‘‘Bizim Türk Ulaştırma Bakanlığı ile sorunumuz yok. Türkiye, Telecom İtalia'nın ufka açılma merkezi olacak’’ dedi.

ULAŞTIRMA Bakanı Enis Öksüz'ün İş Bankası ile Telecom İtalia'nın 2 milyar 525 milyon dolara aldığı GSM 1800 lisans ihalesi için, ‘‘Paranın Türkiye'ye girmesini istemeyenler var’’ mesajlarına, İtalya'dan ‘‘İhalede sorun yok’’ yanıtı geldi. İtalya İletişim Bakanı Salvatore Cardinale, ‘‘Türkiye, Telecom İtalia'nın ufka açılma merkezi olacak. Türkiye bizim açımızdan can damarı’’ dedi.

İtalya Başbakanı Giuliano Amato Koalisyon Hükümeti'nin İletişim Bakanı Cardinale, Türkiye Ulaştırma Bakanlığı ile Telecom İtalia arasında ortaya çıktığı söylenen anlaşmazlıklardan haberi olmadığını, böyle bir durumun yaşanması halinde mutlak bilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Cardinale, 14 ükede faaliyet gösteren Telecom Italia'nın, dünyadaki diğer önemli ülkelere Türkiye üzerinden yayılacaklarını bildirdi. Türkiye'yi genç, istikrarlı ve dinamik bulduğunu belirten Cardinale, bu nedenle Türk pazarına daha fazla özen gösterdiklerini söyledi.

İtalya Cumhuriyeti Demokratları Partisi'nin Üyesi Bakan Cardinale, Telecom Italia'ya bağlı cep telefonu ağı ‘‘TİM’’in, ‘‘Yahoo! Europe’’ ile anlaşma imzaladığını, yakında WAP sistemi ve cep telefonu aracılığı ile internetin kullanılabileceğini belirtti. Cardinale, abonelerin, TİM'in bulunduğu her ülkede, internet sitesinde gezebileceğini, e- mail kullanabileceğini, alışveriş yapabileceğini, borsa oynayabileceğini, banka işlemlerini yapabileecğini hatırlattı. Cardinale, Türkiye'de cep telefonu kullanıcısı potansiyelinin pek çok gelişmiş Avrupa ülkesinden daha ileride olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle