GeriEkonomi İsviçre’den destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsviçre’den destek

İsviçre’den destek

GELİR ve turist sayısında bu yıl tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanan turizm sektörüne İsviçre’den de destek geldi. Ege Bölgesi’nin en büyük oteli olan Hapimag Sea Garden’ı da bünyesinde bulunduran İsviçreli Hapimag Grubu, 2018 yılında da tesisin ortak alanlarına 10 milyon TL yatırım yaptı. Hapimag CEO’su Hassan Kadbi, “Hapimag olarak 2017 yılında tüm dünyadaki organizasyonlardan yaklaşık 200 milyon Euro operasyon geliri elde ettik. Hapimag'in operasyonel gelirinin yüzde 10'u Hapimag Sea Garden Bodrum’dan geliyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki siyasi gündemin turizmi olumsuz etkilemediğini belirten Kadbi, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin herhangi bir güvenlik sorunu yok ve biz Hapimag olarak Türkiye’ye güveniyoruz. Bu güvenimizi tesisimize her yıl yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz.

Türkiye’ye girme kararını 1993 yılında kriz yaşanırken aldık ve 1994 yılında Bodrum’daki tesisi tamamlayarak hizmete açtık. Dünyadaki 130 bin üyemize de Türkiye’ye güvenle gidebileceklerini söylüyoruz. Tüm dünyada üyelik sistemiyle çalışan Hapimag’in Bodrum tesisinin farkı üye olmayanların da kullanımına açık olan bir otel bölümünün bulunması... Bu da Bodrum’un sistem içindeki en özel lokasyon olmasını sağlıyor.”

FIRSATA ÇEVRİLEBİLİR
Sektörün 2018’e çok iyi bir başlangıç yaptığını ve geçen yıl 32 milyon olan turist sayısının bu yıl 40 milyonu aşmasını beklediklerini anlatan Kadbi, “Geçen yıl 26 milyar dolar olan turizm gelirinin ise 32 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bir başka anlatımla geçen yıla göre 6 milyar dolar daha ülkeye kazandırmış olacağız. Dolardaki artışı ihracatta olduğu gibi turizm sektöründe de fırsata çevirebiliriz” açıklamasını yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle