GeriEkonomi İşte sosyal medyayı sallayan 'Esnaf Şehmus'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte sosyal medyayı sallayan 'Esnaf Şehmus'

İşte sosyal medyayı sallayan 'Esnaf Şehmus'

Adı Şehmus Seven… İkitelli OSB’de yedek parça ticareti yapıyor. Son günlerde sosyal medyanın en çok konuştuğu isim oldu. Elektrik kesintisi için attığı tweet ve twitter'daki trollerle diyalogları sosyal medyayı sallayan Seven, hurriyet.com.tr’ye konuştu. Seven'i trolleyen hesabın ise daha sonra kapandığı görüldü.

Şehmus Seven, kendi adıyla kurduğu bir şirketin sahibi. İstanbul İkitelli OSB’de faaliyet gösteriyor. Şirketi 2 yıl kadar önce kurdu. Seven, 7 çalışanıyla birlikte yedek parça ticareti yapıyor. Seven’i sosyal medyada tartışma konusu yapan ise geçtiğimiz hafta yaşanan elektrik kesintileri oldu.Yoğun kış koşulları nedeni ile yaşanan kesintiler, Gebze, Dilovası, Çerkezköy gibi önemli sanayi bölgeleri yanı sıra, binlerce şirketin faaliyet gösterdiği İkitelli OSB’deki şirketleri de vurdu.

SORUNU BAKANA BİLDİRDİ

Şehmus Seven de, yaşadıkları sorunu gündeme getirmek için Twitter hesabında Enerji Bakanı Berat Albayrak’a yönelik bir tweet attı. Seven mesajında “Sayın Bakanım İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 gündür elektrik verilmiyor zararımız çok büyük yardımcı olur musunuz” dedi.

Olanlar da bundan sonra oldu.

Bazı troll hesaplar Seven’e yönelik mesaj atmaya başladı. Kimi Seven’i İsrail ajanı olmakla kimi, üst aklın parçası olmakla suçladı.

İşte sosyal medyayı sallayan Esnaf Şehmus


TEK BİR TAKİPÇİM VARDI

hurriyet.com.tr’nin telefonla ulaştığı Seven ise yaşadıklarına şaşırdığını belirterek şunları söyledi: “Ben öyle Twitter’a giren biri de değilim. Bu olaydan önce tek bir takipçim vardı. Kimse takip etmez ki beni. Şimdi artmış. Ben o gün basit bir sorunu dile getirdim. 5 gün üst üste elektrik yoktu ve birkaç gün daha gelmeseydi buradaki tüm esnaf çok ciddi zarar görürdü.

"MARKSİST-LENİNİST NE BİLMİYORUM, MİLLİYETÇİYİM"

Sayın Bakan’a yönelik yazdığım o mesajdan sonra kimi, İsrail ajanı olduğumu söyledi, kimi Marksis-Leninist olduğumu söyledi! Oysa Marksis-Leninist nedir onu da bilmiyorum. Biri bu Esad’ın ajanı diyor, biri İsrail ajanı mısın diyor.  

Ben, elektrik yok diyorum adam diyor ki sen vatanı mı böleceksin.

Anlamıyorum ki!. Sadece elektrik istedim ben.  Milliyetçi bir insanım. Yedi tane sigortalı çalışanım var. Vergimi, sigortamı günü gününe ödeyen biriyim.” 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle