İşte KOSGEB kredilerini kullanın kişi sayısı

AA
21.06.2017 - 22:40 | Son Güncelleme:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, katıldığı iftar programında yaptığı açıklamada KOSGEB kredilerini kullanan kişi sayısını da açıkladı.

Cumayeri Belediyesi'nin ilçe meydanında düzenlediği iftar programına katılan Özlü, herkesin Kadir Gecesi'ni kutladı. 15 yıl içerisinde önemli projeler gerçekleştirdiklerini aktaran Özlü, şöyle konuştu: "Türkiye, bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Bu büyüme oranı hem Avrupa Birliği ortalamasının hem de OECD ortalamasının çok üstündedir. İkinci çeyrekte, yani gelecek günlerde açıklanacak olan rakamların da yüzde 5'in üzerinde olmasını bekliyoruz. İnşallah, Türkiye bu yılı yüzde 5'ler seviyesinde bir büyüme oranı ile kapatacak. Yani Türkiye yüzde 5'in üzerinde büyüyecek."

Özlü, KOSGEB'den düne kadar kredi kullananların sayısının da 270 bin 86 olduğunu kaydetti.

Özlü sözlerini şöyle sürdürdü, "Dün itibariyle KOSGEB kredisi kullandırılan miktar 6 milyar 605 bin 375 lira oldu. Dolayısıyla 270 bin vatandaşımız bu krediden istifade etti. Bizim beklentimiz 460 bin civarındaydı. Bu kredilerden, bir kısım vatandaşlarımız, kendilerine çağrı yapılmış olmasına rağmen kullanmak istemediklerini ifade etti. Demek ki işler iyi gidiyor, ekonomi düzeliyor. Kimse endişe, merak etmesin. Türkiye büyüyecek, Türkiye güçlenecek." 

Etiketler: Faruk Özlü , Kredi
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı