GeriEkonomi İstanbul'da kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  102
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.

İstanbul'da kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.
refid:27828209 ilişkili resim dosyası

Anadolu Yakası'ndaki hafriyat alanlarının kapatılmasına tepki gösteren kamyoncular Şile Otoyolu'nda kontak kapattı. Protesto nedeniyle otoyolun büyük bir kısmı yaklaşık bir saat boyunca trafiğe kapandı. Kamyoncuların konvoy halinde Avrupa yakasına geçmeyi planladığı eylem, kamyonların tek sıra halinde Kavacık'a kadar gitmesiyle sona erdi. Eylem sona ermesine rağmen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Avrupa yönüne geçişte yoğunluk yaşanıyor. Konu ile ilgili İBB'den yapılan açıklamada ise, hafriyat alanları ile ilgili bir sorunun olmadığı kaydedildi.

İddiaya göre, Ömerli hafriyat döküm sahası dolduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce kapatıldı. Şile’deki başka bir alana yönlendirilen hafriyat kamyoncuları, günde bir sefer yapar hale geldi. Fazla yük ve çeşitli eksiklikler nedeniyle sürekli cezalar da kesilince kamyoncular duruma isyan etti.

ŞİLE'DE BİR ARAYA GELDİLER

Anadolu Yakası'ndaki hafriyat alanlarının kapanmasını protesto etmek isteyen kamyoncular, saat 10.30'da Şile Otoyolu'nda bir araya geldi. Yaklaşık 300 kamyonun bulunduğu yolda sürücüler kontak kapattı. Hafriyat kamyonlarının yol ortasında park etmesi nedeniyle Edirne yönüne doğru Şile Otoyolu'nun büyük bir kısmı trafiğe kapandı. Olay yerine gelen trafik polisleri, kamyoncuları ikna etmek için uğraştı. Kamyoncuların konvoy halinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden karşıya geçme isteğini kabul etmedi. Bu sırada çevik kuvvet polisi de önlem aldı. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmasının ardından kamyoncuların tek sıra halinde Kavacık Köprüsü'ne kadar gitmesine izin verildi.

EYLEM NEDENİ İLE TRAFİK FELÇ OLDU/ FOTO GALERİ

İstanbulda kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.

İstanbulda kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.

Kamyoncuların eylemi bitirmesine rağmen Ümraniye TEM'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne doğru olan istikamette trafik felç oldu.

Eyleme katılan kamyonculara çeşitli miktarlarda cezalar kesildi. Bazı sürücüler kornalarla eylemi protesto etti. Kimseyi zor durumda bırakmak istemediklerini belirten kamyoncular ise sıkıntılar nedeniyle evlerine ekmek götüremeyecek duruma geldiklerini söyledi.

İBB: DÖKÜM ALANI İLE İLGİLİ SORUN YOK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul'da sabah saatlerinde hafriyat kamyonlarının yaptığı eylem üzerine yazılı bir açıklama yaptı. İBB'nin yazılı açıklamasında şunlara değinildi; "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu Yakasında yeni hafriyat döküm alanı göstermediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Anadolu Yakasında halen; Şile Sahilköy ve Çekmeköy Ömerli'de 3 adet saha aktif hafriyat döküm alanı olarak hizmet vermektedir. Çekmeköy-Ömerli'deki döküm alanında, rutin arazi inceleme ve tesbit çalışması kaynaklı olarak bir gün süreyle döküm yapılamamıştır. Bu saha halen hafriyat dökümü almaktadır. Ayrıca, aktif olan sahalarda hafriyat toprağı bertaraf faaliyetleri hava koşullarından zaman zaman olumsuz etkilenmekte olup, bu nedenle sahalarda uzun araç kuyrukları oluşabilmektedir. Uzun vadeli olarak da yeni hafriyat döküm alanlarının oluşturulmasına yönelik Anadolu Yakasında; Şile'de 3, Çekmeköy'de 2 ve Beykoz'da 1 adet olmak üzere toplam 30 Milyon m3 kapasiteli 6 adet sahaya ilişkin çalışmalarımız da devam etmektedir. İstanbul genelinde de Anadolu Yakası'nda da hafriyat döküm alanları açısından bir alan sorunu yoktur"

İstanbulda kamyon eylemi bitti yoğunluk devam ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle