GeriEkonomi İstanbul’un göbeğinde hem okuyup hem çalışma fırsatı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’un göbeğinde hem okuyup hem çalışma fırsatı

Hazırlık çalışmalarını iki yıldır sürdüren Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu (NMYO), 2010-2011 eğitim-öğretim yılında kapılarını açıyor.

İstanbul’un merkezi  Nişantaşı’nda kurulan Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 9 örgün eğitim, 5 ikinci eğitim programıyla eğitim hizmeti verecek. Kurumun en önemli özelliği ise okurken çalışmayı da teşvik edecek olması olarak öne çıkıyor.

İŞDÜNYASININ ARADIĞI BÖLÜMLER

Bir grup idealist işadamı ve eğitimci tarafından kurulan Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 9 bölümden oluşuyor. Çocuk Gelişimi, Bilgisayar Programcılığı, Moda Tasarımı, Dış Ticaret, Lojistik, İşletme Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Uygulamalı İngilizce ve Türkçe Çevirmenlik, Saç Bakım ve Güzellik bölümlerine kayıt yaptıracak öğrenciler, Türkiye’nin en etkin ve iş yaşamına hakim akademik kadrolardan eğitim alacaklar.

UYGULAMALI EĞİTİM OLANAĞI

Okulun temel misyonu, teorik eğitimin yanı sıra uygulama olacak. Türkiye iş dünyasının  önemli işadamları ve üst düzey profesyonel yöneticilerinin dersler vereceği Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu’nda uygulamalı eğitim temel olacak. Her bir öğrenci bulunduğu bölümle ilgili periyodik olarak şirketlerde uygulamalı pratik eğitim alacak. Staj ve iş yaratma olanakları da yüksek okulun diğer iddialı olduğu alanlardan olacak.

PART-TİME İŞ İMKANI VERİLECEK

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, özellikle staj ve iş edindirme misyonu ile öne çıkacak. İş dünyasının ulusal ve uluslararası güçlü şirketleri ve gruplarıyla ortak hareket eden Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, öğrencilerin staj ve iş konularına çözüm getirilecek ve isteyen öğrencilere iş imkanı sağlanacak. Böylece öğrenci hem para kazanacak hem okuyacak hem de meslek sahibi olacak

İŞ YAŞAMINDA EĞİTİM

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu Eğitim Direktörü Nilüfer Dönmez, sadece okuyarak değil, yaşayarak ve görerek uygulayacakları eğitim modeliyle fark yaratacaklarını söylüyor. Gündüz ve akşam eğitim verecek olan okulda, gençlerin geleceklerini planlaması için hiçbir özveriden kaçınmayacaklarını vurgulayan Dönmez, sertifika programlarıyla da bunu destekleyeceklerini belirtiyor.

EN KOLAY ULAŞIM

Eğitim Direktörü Nilüfer Dönmez, ülkemizde ve dünyada nitelikli elemana duyulan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını hatırlatarak, şunları söylüyor:

“Bunun bilinci içinde ve ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda, öğrencilerimizi bir an önce mesleğe hazırlamak ve iyi bir gelecek sunabilmek amacıyla, İstanbul’un merkezinde Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nu kurmaya karar verdik. Kolay ulaşılabilir, kolay iş edinilebilir bir okul kimliği ile öğrenim dünyasına yepyeni bir soluk getireceğiz. Amacımız, öğrencilerimize, iyi bir eğitim ortamı sağlamak suretiyle, ülkemizin mesleki eğitim alanında ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle