GeriEkonomi İstanbul tuvaletleri para basacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul tuvaletleri para basacak

İstanbul tuvaletleri para basacak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Sağlık AŞ, kent genelindeki tuvaletlerde biriken paranın tahsilatı ve taşınması için ihale açtı.

İhale, Kadıköy’den, Göztepe’ye, Emirgan’dan Pendik’e kadar İstanbul’un çeşitli yerlerinde bulunan şehir tuvaletlerdeki 353 turnikeyi kapsıyor. İki gün önce yapılan ihalenin sonuçlanmasının ardından 15 Mart-30 Haziran arası ihaleyi kazanan firma, tahsilatları yapacak. İhale şartnamesinde, işin detaylarına ilişkin bilgiler de yer aldı. Buna göre halen işletilen ve işletmeye açılacak olan tüm tuvaletlerde bulunan tahsilat turnikelerindeki içi dolu kilitli para kasaları, belirlenen bir takvim içerisinde boş kilitli para kasalarıyla değiştirilecek. Turnikeler güvenli bir şekilde sevk edilecek, sayım-tasnif ve kontrolleri yapılacak, öngörülen nakitler kurum hesabına yatırılacak.

3 BİN MADENİ PARA
Her biri 3 bin adet madeni para alma potansiyeli olan turnikeler için ihaleyi kazanan firma zırhlı araç temin edecek. Ayrıca para tahsilatında kullanılacak araçlarda görevli personelden en az biri silahlı özel güvenlik personeli olacak. En yüksek seviyede giriş kontrolüne ve geniş bir video-kayıt saklama kabiliyetine sahip bir “merkezi vezne” de tuvalet turnikelerinde biriken paranın tahsilatı için kullanılacak. Merkezi veznelerde yapılacak sayımın ardından, idareye durum bildirilecek ve tahsil edilen tutarda idareyle uzlaşma sağlanması halinde tahsil edilen para idarenin banka hesabına aktarılacak. Merkezi veznelerde yapılacak sayım kamera kaydına da alınacak. İhaleyi kazanan firmanın, tuvaletlerde biriken paranın tahsilatında usulsüzlük yapması halinde de ceza uygulanacak. Buna göre, jeton kasalarının teslimlerinde eksik olan her kasa için 400 TL ceza uygulanacak, firmanın verdiği zimmet beyanlarının doğru olmadığı tespit edilirse de ilk hakediş tarihinde yükleniciye 5 bin TL para cezası kesilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle