GeriEkonomi "İspatlasınlar bu işi bırakırım"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"İspatlasınlar bu işi bırakırım"

"İspatlasınlar bu işi bırakırım"
refid:21558311 ilişkili resim dosyası

KAYSERİ Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler ile Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin’in, Kayseri sucuk-pastırması ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Başkan Ünlü, "Eğer Afyon yılda 30 bin ton sucuk-pastırma üretebiliyorsa ispatlasınlar ben sucuk-pastırma işini de, oda başkanlığını da bırakacağım. Kastamonu pastırması da Kayseri’ye asla rakip olamaz" dedi.

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı Canlı Hayvan Borsası’nın temel atma töreninde konuşan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in, Afyonkarahisar’da yılda yaklaşık 30 bin ton sucuk üretildiğini ve Afyonkarahisar’ın canlı hayvan kapasitesinin teşviklerle 350 bin büyükbaşa yükseldiği yönünde açıklaması olduğunu belirterek, Mühsürler’in bunu tescilleyerek ispatlaması gerektiğini söyledi.

İSPATLARSA BIRAKIRIM

Ünlü, Mühsürler’in ’Kayseri’yi geçtik’ söylemi de bulunduğunu ifade ederek, "Bunu bana Rifat Hisarcıklıoğlu’nun danışmanı ilettiğinde kendisine de dedim; 30 bini, 360’a böldüğümüzde günlük yaklaşık 80 gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Yani bu üretimle Afyon’da günlük 80 ton pastırma-sucuk üretilmesi gerekiyor. Borsa Başkanı o kadar satış yaptım diyorsa bunun odada tescillenmesi gerekir. Eğer bunu tescilleyip, ispatlarlarsa ben de sucuk-pastırma üreticiliğini ve oda başkanlığı görevini bırakacağım. Atsınlar ama destekli atsınlar" diye konuştu.

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, ’Bizim pastırmamız Kayseri pastırmasına göre daha lezzetli’ dediğini öne sürdüğü Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin’i de hedef alarak, "Kastamonu’da ev pastırması yapıyorlar. Yani yöresel bir tat. O kadar kendilerine güveniyorlarsa sanayi üretimine geçsinler, görelim" dedi. Ünlü, Kastamonu’da üretilen pastırmanın Kayseri’ye asla rakip olamayacağını da sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle