GeriEkonomi İspanya'da barda bomba patladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İspanya'da barda bomba patladı

İspanya'nın Mayorka Adası'nda düzenlenen bombalı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Bask bölgesindeki bir radyoyu ETA adına arayan bir kişinin, Mayorka Adası'ndaki bar ve restoranlara üç adet bomba yerleştirildiğini ihbar ettiği, bombalardan birinin Can Tere Antoni plajının karşısındaki bir restoranda patladığı bildirildi.

Patlama ile ilgili bilgiler veren ajanslar ve İspanyol gazeteleri bombanın bayanlar tuvaletinde bulunan bir çanta içinde patlatıldığını belirtirken, her hangi bir can kaybının yaşanmadığı bilgisini verdi. Saldırının ETA'nın tarafından planlandığını bildiren İspanyol medyası, saldırı öncesinde örgüt tarafından bomba ihbarı yapıldığı bilgisine de yer verdi.

İhbar üzerine güvenlik güçlerinin bölgedeki restoranları boşalttığı, bombanın patladığı restoranın çatısının çöktüğü ifade edildi.

Güvenlik ekipleri, diğer iki bombayı arama çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Öte yandan, AB terör örgütleri listesinde yer alan ETA, bu sabah "Gara" adlı gazetede yayımlanan bildirisinde, İspanya'nın Bilbao ve Burgos kentleri ile Mayorka Adası'nda geçen Haziran ve Temmuz aylarında üç güvenlik görevlisinin ölümüne yol açan terör saldırılarını üstlendiğini duyurdu.

İspanya'nın en büyük adası olan ve ülkenin turizm merkezlerinin başında gelen Mayorka'yı her yıl yüzbinlerce turist ziyaret ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle