İspanya'da 26 şubeli bir Türk şirketi

Hürriyet Haber
07.11.2009 - 11:25 | Son Güncelleme:

İş makinaları üreten Türk firması Hidromek, İspanyol pazarında büyümeye devam ediyor.

İlk kez 2002 yılında İspanya pazarına giren ve 2007 yılında yaptığı 3 milyon dolarlık yatırımla Barcelona'da bir lojistik merkez kuran Hidromek, son olarak Madrid'de verdiği bayilik ile bu ülkedeki satış, pazarlama, bakım ve yedek parça servisi veren toplam bayii sayısını 26'ya çıkardı.

Hidromek'in İspanya'daki direktörü Stoian Markov, AA muhabirine yaptığı açıklama, sektörde dünya markası olmayı hedefleyen bir firma olduklarını vurgulayarak, “Yüzde 100 Türk bir firmayız ve üretimimiz sadece Türkiye'de yapılıyor. İspanya pazardaki en büyük 3. ülke ve bizim için çok önemli. Şu anda Hidromek olarak İspanya'daki pazarın yüzde 5'ine sahibiz. 800'e yakın müşteriye hizmet veriyoruz” dedi.

Mevcut küresel ekonomik krizde sektördeki birçok markanın bayiliklerini kapatmasına rağmen Hidromek olarak yatırım yaparak, bayii sayılarını artırdıklarına dikkat çeken Markov, “İspanya'da bayilik sayımızı 30'a çıkartmayı ve bu seviyede tutmayı hedefliyoruz. Barcelona'daki lojistik merkezimiz de bu bayilere eğitim veriyor ve koordinasyonu sağlıyor” şeklinde konuştu.

Bu arada Madrid'in Arganda del Rey ilçesindeki sanayi sitesinde yapılan Hidromek'in yeni bayiliğinin açılışına Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Ender Arat, ilçe belediye başkanı ve sektördeki iş adamları da katıldı.

Büyükelçi Arat yaptığı konuşmada, önemli bir Türk firmasının İspanya'da yaptığı yatırımlarla İspanyollara da yeni iş olanakları sağladığını belirterek, bu tip girişimlerin Türk-İspanyol iş adamlarının işbirliğine önemli katkı sağladığının altını çizdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı