İspanya: Futbol kulüpleri ‘kamp’ta Antalya’yı seçiyor

Hürriyet Haber
09.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Avrupa’daki kulüpler artık sezon ortası kamp yeri olarak Antalya’yı tercih etmeye başladı. Alman kulüpleri başta olmak üzere, Hollanda ve Norveç takımları da kamp için Antalya’ya geliyor.

Avrupa’daki kamp rekabetiyle ilgili bir araştırma yapan İspanyol spor gazetesi AS, Antalya’nın öne çıktığını yazdı. Haberde göre takımlar İspanya’nın güneyi yerine Antalya’yı tercih etmeye başladıkları yer aldı. Hazırlık kampı için Katar veya Dubai’ye giden takımların da olduğu hatırlatılırken, bu tip uzun destinasyonların futbolcularda sorun ve sakatlık yaratabileceği iddia edildi.

Yeterli altyapı var

“Kulüpler artık kış cenneti olarak İspanya yerine Antalya’yı tercih ediyor” diyen As gazetesi, “İspanya uzun yıllar, Avrupa’nın yarısı için kış cenneti oldu. Soğuktan ve kardan kaçan Avrupa takımları, sezonun ikinci yarısı için hazırlıklarını iklim, futbol alt yapısı ve uygun fiyattan dolayı İspanya’nın güneyinde yapıyordu. Ama artık benzer iklim şartlarına sahip olan, yeterli alt yapıya sahip ve çok daha ucuz olan yerleri seçiyorlar. Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinin takımları için yeni destinasyon Türkiye’nin Antalya ili” değerlendirmesini yaptı.

Alman takımları geldi

As gazetesi, Antalya’da Alman kulüplerinden Stuttgart, Düsseldorf, Schalke 04, Nurenberg’in hazırlık kampı yaptığı ve takımların burada hazırlık maçlarına katıldığını kaydetti. İspanya’nın güneyindeki Murcia’daki Manga Club otelinin futbol sorumlusu Fran de Paula, “Daha ucuz destinasyonlar olduğunun biz de farkındayız. Birkaç yıl öncesine kadar Kıbrıs Rum Kesimi ve Malta vardı. Şimdi ise Türkiye. Rekabetzor” dedi.

Bolivya da geldi

Antalya’yı kamp yeri olarak bir çok ülke milli takımı da tercih ediyor. Geçtiğimiz yıllarda bir çok ülke takımının kamp için geldiği Antalya, Bolivya Milli Takımı’nın bile tercihi oldu. Kamp için Antalya’ya gelen Bolivya Milli Takımı burada kalarak 3 hazırlık maçı oynayacak.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı