GeriEkonomi Işık, Petkim’i mi Star’ı mı seçecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Işık, Petkim’i mi Star’ı mı seçecek

Petkim’in halka arzı için başlayacak reklamlarda sanatçı Kenan Işık’ın oynaması planlanıyor. Bu durumda geçtiğimiz günlerde Star TV’nin ana haber bültenini sunacağı da söylenen Işık’ın önünde zor bir seçim var. Çünkü RTÜK Yasası’na göre, haber bültenlerini sunanların, reklamlarda rol almaları yasak.

HAFTAYA BAŞLIYOR:

Hafta başından itibaren yazılı ve görsel basında halka arz için reklam kampanyasına başlanılması öngörülüyor. Petkim reklamlarında sanatçı Kenan Işık’ın oynayacağı belirtilirken, reklamlarda ‘Kim’ temasının önde tutulacağı kaydediliyor. Reklamlarda, ‘Kendi kaynaklarıyla 330 milyon dolar yatırım yapan kim?’, ‘22 fabrikası, barajı ve limanıyla sanayinin devi kim?’, ’Üretimden satışa 5 kat katma değer yaratan kim?’, ‘Nerede üretim, orada Petkim’ gibi sloganların kullanılması planlanıyor.

HALKA ARZ TAKVİMİ:

Bu arada, Petkim’in yüzde 30’luk bölümü için gerçekleştirilecek halka arzda takvim de netleşmeye başladı. Halka arzda 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında ön talep toplanması, 13-14-15 Nisan tarihlerinde ise kesin taleplerin alınması öngörülüyor. Halka arza ilişkin kesin takvimin Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayından sonra netleşeceği ifade ediliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle