GeriEkonomi İşgücü Piyasası Danışma Kurulu oluşturuldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşgücü Piyasası Danışma Kurulu oluşturuldu

İşgücü piyasasının düzenlenmesi, istihdam politikasının geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunmak amacıyla, Türkiye İş Kurumu`nun koordinatörlüğünde ``İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulu`` oluşturuldu.

Kurul ile işgücü piyasası verileri ve çalışma yaşamına ilişkin istatistikler değerlendirilecek, işgücü piyasası ile ilgili olarak değişik kurum ve kuruluşlar tarafından farklı rakamların açıklanmasının önüne geçilecek.

Kurul, işgücü piyasasının taraflarını oluşturan kamu kurum ve kuruluşları ile sosyal tarafların katılımıyla ilk hazırlık toplantısını geçtiğimiz günlerde yaptı.

Toplantıda, işgücü piyasa verilerinin değerlendirilmesi, işgücü piyasasına ilişkin ortak bir veri tabanının oluşturulması ve bu alanda veri toplayan, üreten, kamu ve özel kuruluşların istatistik verilerinin, ulusal ve uluslararası alanda karşılaştırılmasına imkan tanıyacak çalışmalar değerlendirdi.

Toplantıda, ayrıca kurul çalışmaları ile ilgili usul ve esasların belirlenebilmesi amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu, DİE, DPT, TİSK, Türk-İş ve TOBB`un katılımıyla bir komisyon oluşturulması da kararlaştırıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle