GeriEkonomi İSDEMİR'de en düşük işçi maaşı 2490 lira
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İSDEMİR'de en düşük işçi maaşı 2490 lira

İSDEMİR'de en düşük işçi maaşı 2490 lira
refid:18141320 ilişkili resim dosyası

Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, greve saatler kala İSDEMİR çalışanının toplu iş sözleşmesi görüşmesinde işverenin teklifini kabul ettiğini söyledi.

Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, görüşme sonrasında fabrika sahasında bekleyen işçilerle bir araya geldi.  

Gül, İSDEMİR işverenin ücretlerde ilk 6 ay için yüzde 25 ve iki yıl süreli toplu sözleşme ile toplamda yüzde 40 oranında artış önerdiğini belirtti.

Buna göre, İSDEMİR bünyesinde, en düşük işçi maaşı 2 bin 490 liraya çıkacak. İSDEMİR'de en düşük işçi maaşı 1900, en yükseği ise 3 bin 250 lira maaş alıyor. İmzalanacak sözleşme bu rakamlara dahil olacak ve en düşük maaş 2 bin 490 liraya ulaşacak.    

İşçilerin, işverenin teklifinin kabul edilmesini istemeleri üzerine Gül, “Sendika olarak her zaman işçinin yanında olduk. İşverenin teklifini de kendilerine sormadan kabul etmedik” dedi.   

Gül, Ankara'da işverenle bir araya gelerek son yılların en iyi sözleşmesini imzalayacaklarını ifade ederek, 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli sözleşmeden 6 bine yakın çalışanın yararlanacağını bildirdi.           

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle