GeriEkonomi İşçisi ölünce yas ilan etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşçisi ölünce yas ilan etti

DSP'nin 2. sıra adayı, 70 yaşındaki sanayici-işadamı Faruk Molu, emekliliğine 9 ay kalan ve işyerine gelirken geçirdiği kazada ölen işçisi Ali Doğan'ın anısına fabrikasındaki üretimi bir gün durdurdu. Kayseri-Ankara karayolunun Süksün Beldesi yakınlarında, 9 Mart'ta meydana gelen trafik kazasında Karsu Tekstil'e ait işçileri taşıyan Arif Aldemir yönetimindeki 38 DP 176 plakalı servis otobüsü dikkatsizlik sonucu devrildi.

Kazada, işçilerden 45 yaşındaki Ali Doğan öldü, 17 işçi de yaralandı. Üç vardiya halinde 900 işçinin çalıştığı, 9 ülkeye iplik ihraç eden Karsu İplik'in sahibi Faruk Molu, trafik kazalarını protesto etmek için, ölen işçinin anısına fabrikadaki üretimi bir günlüğüne durdurdu. Molu, ‘‘İşçimizin acısı bizim acımızdır. Trafik canavarına yenik düşen Ali Doğan'ın cenaze törenine bizim ve tüm işçilerimizin katılımı sağlamak için tezgahlarımızı bir gün susturduk’’ dedi.

DSP'den Kayseri'de ikinci sırada milletvekili adayı olan Faruk Molu, yıllar önce de Karsu fabrikasında yönetimi üstlenir üstlenmez işçilerine, ‘‘Hakkınızı aramak için bizimle toplu sözleşme masasına oturmak üzere sendikalı olmalısınız. Sendikasız üretim ve iş hayatı olmaz’’ demiş, Türk-İş'e bağlı Teksif Sendikası'na üye olmalarını sağlamıştı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle