GeriEkonomi İşçi-işveren hedefe ulaşmak için ‘nar’ gibi bir olalım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşçi-işveren hedefe ulaşmak için ‘nar’ gibi bir olalım

İşçi-işveren hedefe ulaşmak için ‘nar’ gibi bir olalım
refid:19120988 ilişkili resim dosyası

Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası (TTİS) Genel Başkanı Halit Narin, Türkiye’nin son yıllırda bir sıçrama politikası ile ekonomisini büyütmeye çalıştığını söyledi.

TTİS’in Antalya’da düzenlediği “Bölgedeki Fırsatlar ve Tehditler” konulu seminer dizisinin açılışında konuşan Narin, dünyanın fırsatlarla dolu olduğunu, kendilerinin de işadamları olarak bu fırsatları yakalamak için biraraya geldiklerini kaydetti.
Ekonomik atak sürmeli
Türkiye ekonomisinin son yıllarda elde ettiği ekonomik atağı sürdürmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Narin şunları söyledi: “Biz iş aleminin liderleri olarak hükümetimizin bütün kademelerindeki bütün arkadaşlarla, iktidardakine biraz daha fazla yakın, muhalefettekine biraz daha uzak kalmak suretiyle iş aleminin düzenini korumaya çalışırız.”
Birlikte hareket edelim
Türkiye’nin hedeflenen noktaya ulaşması için birlikte hareket edilmesinin önemine işaret eden Narin, “İşçisiyle, işvereniyle, bürokratıyla bir nar gibi olmalıyız. Narın bütün özelliği iç içe girmiş binlerce parçanın birbirine kenetlenmiş düzenidir. Bunun bizlere verilmiş bir görev olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye başarı yolunu buldu

TTİS’in seminerler dizisine konuk konuşmacı olarak katılan Time Dergisi Editörü Zakaria, Türkiye’nin dünya üzerindeki pozisyonunu değerlendirdi. Zakaria, şunları söyledi: “Türkiye’nin son 10 yıldaki en büyük başarısı, ekonomik reformları gerçekleştirmenin bir yolunu bulması. Dünyada her ülke bunları yapmakta zorlanır. Bunları yapmak, kısa vadede acıdır. Biz bunları ABD’de yapmaktan zorlanıyoruz ama Türkiye bir yolunu buldu.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle