GeriEkonomi İş yerinde daha profesyonel olmak için bunlara dikkat edin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş yerinde daha profesyonel olmak için bunlara dikkat edin!

İş yerinde daha profesyonel olmak için bunlara dikkat edin!

Hayatımızın önemli bir bölümü geçirdiğimiz işyerlerinde profesyonel olmak için bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. İşte onlar...

Günün en büyük kısmını geçirdiğiniz işyerinde, kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmak ve istediğiniz standartlara kavuşmak için başarılı olmak şart! Peki, işyerinde daha profesyonel olmak için neler yapmak gerekir?

Zaman yönetimine önem verin. İşe vaktinde gelin ve gidin. Eğer sürekli olarak yetiştirmeniz gereken işlerde geç kalıyorsanız ve bu durum, diğerlerinin işlerinde de gecikmeler yaratıyorsa çevrenizdekiler hakkınızda olumlu şeyler düşünmeyecektir. Toplantıların başlangıç ve bitiş saatlerine dikkat edin ve konuşulan konulara sadık kalın.

Ağınızı genişletin, yeni yeni insanlar tanıyın. İş hayatında işin kendisi kadar, diğerleriyle kurduğunuz ilişkiler de önem taşır. Çevrenizin geniş olması, zorluk yaşadığınız konularda size yardımcı olacak insanların varlığı demektir. Eğer bir türlü halledemediğiniz bir iş varsa, bir tanıdığınızı arayıp rahatlıkla ona akıl danışabilirsiniz.

Konuşma yapma becerilerinizi geliştirin. Topluluğa hitap etme, etkili konuşma ve sunum yapabilme becerileri iş hayatında çok önemlidir. Yaptığınız iş gereği böyle bir ihtiyacınız olmasa bile, bu becerinin varlığı sizi diğerlerinden bir adım öne çıkaracaktır.

İşinizin bulunduğu sektörü ve şirketinizi yakından tanıyın, güncel haberleri takip edin. Özellikle şirketinizle ilgili sorulan sorulara cevap verebilecek durumda olun. Güncel haberleri de takip ederek yerinde yorumlarda ve öngörülerde bulunabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla ölçülü bir şekilde sosyalleşin. İş arkadaşlarınızla iş dışında da vakit geçirmek önemlidir. Çeşitli organizasyonlar planlayabilir ve tüm ekibi toplayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bu organizasyonlar, günlük iş akışınıza da olumlu olarak yansıyacaktır.

Giyiminize özen gösterin. Dış görünüş ve insanlar üzerinde bıraktığınız ilk izlenim çok önemlidir. Her zaman temiz, ütülü ve yerine göre seçilmiş kıyafetler tercih edin.

Büyük resmi görmeye çalışın. Gerektiğinde ayrıntılarla da boğuşun. Olaylara daha geniş pencereden bakabilen ve buna göre aksiyon alabilenler her zaman daha başarılı olmuştur. Detaylarla uğraşmanız gereken zamanlar olabilir; ancak büyük resme bakmaya her zaman devam edin.

Düzenli bir çalışma ortamına ve ajandaya sahip olun. Yapmanız gereken işleri atlamamak için günü bu ajanda ile geçirin. Çalışma ortamınız çok dağınıksa, önemli evrakları kaybedebilir ve işlerinizde gecikebilirsiniz.

Kendi görevlerinizi layığıyla yaptığınızdan emin olduktan sonra başka görevler için de aday olun. Kariyerinizde bir sonraki hedefiniz için istekli olduğunuzu yöneticilerinize de gösterin.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle