GeriEkonomi İş-Tim, ‘0 555’le geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş-Tim, ‘0 555’le geliyor

İŞ-TİM, yaklaşık bir ay sonra ‘‘0 555’’ nolu hattan hizmet vermeye başlıyor. İş-Tim Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Hedeflerinin 3 yıl içerisinde 5 milyon aboneye ulaşmak olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'nin üçüncü GSM lisansını 2.5 milyar dolara satın alan İş Bankası ile Telecom İtalia'nın kurduğu İş-Tim, yaklaşık bir ay sonra ilk müşterilerine ‘‘alo’’ dedirtecek. İş-Tim'in abone hat numarası ise büyük bir ihtimalle ‘‘0 555’’ olacak. İş Bankası Genel Müdürü ve İş-Tim Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Ekonomisit Dergisi'ne yaptığı açıklamada ‘‘0 555’’li İş-Tim abonolerinin diğer operatörlere göre daha ucuza konuşacakları mesajını verdi. 3 yıl içerisinde 5 milyon aboneye ulaşmayı hedefledikilerini belirten Özince, başlanğıçta yapacakları yatırım miktarının ise 1 milyar dolar olduğunu belirtti. Bu rakamın 2-3 yıl içerisinde 2.5 milyar dolara çıkacağını ifade eden Özince, 0 555 nolu hatların satışında çok geniş bir pazarlama ağından yararlanacaklarını söyledi.

Fiyat politikaları için ‘‘Tüketici aldığı hizmetin toplam fiyatına bakar. Önemli olan sabit ücretin ucuzlamasıdır ki, rekabet artıkça mutlaka ucuzlayacaktır’’ yorumunu yapan Özince, ne zaman kára gececekleri hakkında ise şöyle konuştu:

‘‘Bizim ilk hedefimiz kár değil. Biz yıllarca bankacılıkta beş kuruş kár etmeden hizmet verdik. Hiç önemli değil. Türkiye'de eninde sonunda kazanırsınız. İlk hedefimiz tüketicinin beğendiği, tercih ettiği, hizmet veren bir şirket olmak ve çok sayıda aboneye ulaşmak. Çok sayıda aboneye ulaşmak için de ağır yatırım yapıyoruz. Bu uzun dönem için yokuş yukarı çıkmak demek. Ama net olarak şu yıl kára geçeceğiz demem mümkün değil.’’

Hedefledikleri müşteri sayısına ulaşmak için geniş tabanlı bir bayi ağı kuracaklarına değinen Özince, oluşturacakları bayi ağı hakkında ise şu açıklamayı yaptı: ç‘‘Bayi ağını çok geniş tutma eğilimimiz var. İş-Tim telefon satmayacak, küçücük bir kart satacak. Dolayısıyla, Petrol Ofisi'nde de gazete bayilerinde de kısaca her yerde satış yapılabilir.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle