GeriEkonomi İş GYO İzmir’e temel attı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş GYO İzmir’e temel attı

İş GYO İzmir’e temel attı
refid:21874229 ilişkili resim dosyası

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul’da gerçekleştirdiği yatırımların ardından radarına İzmir’i de aldı.

150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen ve İzmir’in ilk karma projesi olarak dikkat çeken Ege Perla’nın temelleri dün atıldı. Yaklaşık 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinin yanı sıra tamamı körfez manzaralı 111 konut ve 65 home-ofisten oluşan 46 ve 29 katlı iki kuleden oluşan Ege Perla, İzmir’in Konak Belediyesi sınırları içinde yer alan “Yeni Kent Merkezi”nde inşa edilecek.
2015’TE BİTECEK
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, proje için 4 yıl çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “Projenin 18 bin 500 metrekarelik arazisini 2008 yılında İş Bankası’ndan aldık. İzmir rampadaki füze gibi. Büyük bir potansiyeli var. Önümüzdeki 5-10 yılda inanılmaz bir değişim yaşanacak. 2004 yılında İstanbul’da Kanyon projesini metrekaresini 3 bin dolardan satışa çıkarmıştık. Şimdi 7-8 bin dolarları gördü. Şimdi ise İzmir’de 3 bin dolardan satışa çıkıyoruz. Ekim ayı içinde ön talep toplamaya başladık. İlgiden çok memnunuz. Arazimizde altyapı ve deprem güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz Aralık 2015 itibariyle Ege Perla projesini tamamlamak.”
ROTA DEĞİŞTİ
Ege Perla projesiyle birlikte bölgeye yatırımcı ilgisinin fazlasıyla artığını belirten Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, “İş GYO’nun bölgedeki öncü yatırımından sonra büyük şirketlerin ruhsat girişimleri yoğunlaştı. İzmir’e önümüzdeki 5 yıl içinde 10 milyar dolarlık yatırım bekliyoruz. Bu yatırımlar ile birlikte de ilimizde 50 bin kişiye ek istihdam sağlanacak” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle