GeriEkonomi İş dünyasının olmazsa olmaz mobil uygulamaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş dünyasının olmazsa olmaz mobil uygulamaları

İş dünyasının olmazsa olmaz mobil uygulamaları

Zamanla yarışılan iş hayatında bazı uygulamalar hayat kolaylaştırıyor. İşte onlardan bazıları...

Cep telefonları ve tabletler, hayatımızın her alanında ve her anında bulunan, işimizi kolaylaştıran cihazlar arasında yer alıyor. Android ve IOS işletim sistemleri sayesinde mobil uygulamalar, iş dünyasında da önemli yardımcılar haline geliyor.

Ofisinizde yarım kalan işlerinizi evinizde veya bulunduğunuz yerde tamamlamak, iş arkadaşlarınızla her an iletişim halinde olmak ve toplantılar organize etmek için hazırlanan mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Üstelik bu uygulamaların büyük bir bölümünü telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamalar sayesinde her türlü dosyayı paylaşabilir, etkinlikleri hızlı bir şekilde takviminize ekleyebilir, hem ortak hem de kişisel kullanımla işinizi kolaylaştırabilirsiniz. İşte bu uygulamalardan öne çıkanlar:

Slack

İş hayatındaki mail trafiğini sizin için hafifleten ve çok eski tarihlerde olan konuşmalarınızı dahi bulmanızı sağlayan bu uygulama, tüm şirket içi konuşmalarınızı tek bir yerde topluyor.

Hipchat

Ekip içi toplantılarınızı yönetebileceğiniz, dosya paylaşımı, chat ve video konferansı yapabileceğiniz bu uygulama pek çok özelliği tek bir programda bulunduruyor.

Evernote

Metin, görüntü ve ses dosyası şeklindeki verileri her türlü cihazda çalıştırabilen ve notlarınızı almanızı kolaylaştıran bu uygulama ile işiniz pratikleşiyor. Döküman yönetimini ve dosya paylaşımını da yapabildiğiniz bu uygulama 50 GB'lik depolama alanını ücretsiz olarak sunuyor.

Yammer

Eğer kalabalık bir ekiple çalışıyorsanız, çalışma arkadaşlarınızla iletişime geçmek ve işle ilgili her türlü dosya ve dökümanı paylaşabilmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Çeviri özelliği sayesinde uluslararası konferanslarda dil sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

Roambi

Mobil cihazlar üzerinde kurumsal bilgi ve raporların anında görüntülenmesini sağlayan bu uygulama, kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda artan kullanıcı sayısı ile ilgi görmeye başladı. Özellikle raporlama alanında iş adamlarına büyük kolaylık sağlayan bu uygulama, Point and Click gibi yayınlama yazılımlarını içeriyor.

Go To Meeting

25 kişiye varan katılımcı ekleme imkanı ile ulusal ve uluslararası yapacağınız konferansları bu uygulama ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Sunum esnasında her türlü dosya paylaşımı da mümkün olabiliyor. Anlık bağlantılar sayesinde toplantı kaçırma sorunu ortadan kalkıyor.

Dropbox

Genelde en yaygın halde kullanılan dijital depolama birimi Dropbox, dosyalarınızı, sunumlarınızı, video ve fotoğraflarınızı hem paylaşmanızı hem de saklamanızı sağlıyor. Taşıyıcı belleklere sığmayacak büyüklükteki dosyalarınızı online olarak bu uygulamada saklayabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparak sunumlarınızı ve diğer evraklarınızı taşıyabiliyorsunuz. Üstelik bu uygulama ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

Genius Scan

Bu uygulama ile cebinizde tarayıcı taşımış oluyorsunuz. Uygulama sayesinde dosyaları tarayabiliyor ve PDF veya JPG şekline çevirebiliyorsunuz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle