İş dünyasından iktidara çağrı

Hürriyet Haber
01.06.2013 - 17:50 | Son Güncelleme:

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Onatça, Taksim Gezi Parkı olaylarından Türkiye’nin ders çıkarması gerektiğini belirterek, “Demokrasi çoğunluğun azınlığa kayıtsız şartsız hükmetmesi değil, toplumdaki her bireyin söz söyleme hakkına eşit derecede imkan verme sanatıdır’ hatırlatmasında bulundu.

Türkiye’de bir süredir uygulanan karar alma yöntemlerinin tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine dikkat çeken Onatça şunları söyledi:

“Ekonomideki istikrarı, demokratikleşme yönündeki hızlı adımlarla tamamlamazsak arzu ettiğimiz başarılı sonuca ulaşamayız. İktidar, iki gündür yaşanan süreci yalnızca Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaç düzenlemesinden şikayet gibi algılarsa yanlışa düşmüş olur. Toplum, farklı alanlarda ortaya çıkan gerilimi, Taksim Gezi Parkı düzenlemesiyle açığa çıkarmıştır. Bu anlamda yetkili mercilerden gerginliği körükleyen değil, yatıştıran beyan ve kararlar beklemekteyiz. Muhalefetin de bu durumu oya tahvil etme çabasının doğru olmayacağı kanaatindeyiz. Yeni haftaya hükümetin yaşanan olaylardan ders çıkarmış, vatandaşlarımızın da provakasyona gelmemiş şekilde girmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı