GeriEkonomi "İş dünyası için bilgi üreteceğiz"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"İş dünyası için bilgi üreteceğiz"

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi (YBF), dünyanın önde gelen yönetim bilimleri okullarından MIT Sloan School of Management ile işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında öğrenciler ve öğretim üyeleri için eğitim ve araştırma amaçlı değişim de yer alıyor.

Sabancı Üniversitesi YBF’nin uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda atılan bu önemli adımın yanı sıra, YBF’nin uluslararası arenada “Sabancı School of Management” (SOM) olarak anılacağı da açıklandı.

İmza töreninde konuşan Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “MIT Sloan ile Sabancı Üniversitesi Sabancı SOM arasında yapılan bu anlaşmanın, daha da büyük çalışmaların başlangıcı olmasını diliyorum. Bu işbirliği ile SOM, bir mükemmeliyet ve cazibe merkezi olacak, iş dünyası için bölgesel gücü yüksek bir yönetim okulu haline gelecektir. Bu durum hepimize ilave sorumluluklar getirmektedir. Öncelikle Türk iş dünyasının desteğine güveniyor,  Türkiye ve yakın bölgeye yatırım yapan global firmaların da bu işbirliğinin getireceği kaynaklardan maksimum seviyede faydalanacağına inanıyorum” dedi.

Güler Sabancı, uluslararası şirketlerin, İstanbul’u yönetim merkezi olarak seçtiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Kriz sonrası değişen yeni dünya düzeninde artık şirketlerin ihtiyaçları değişiyor. Bu ihtiyaçlara yanıt vermek için bilgi üretmek çok önemli. Bu işbirliği ile iş dünyasının bu talebinin karşılanmasına öncelik vereceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle