İş Bankası’nı eksik alana indirim yok

Hürriyet Haber
30.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

İş Bankası'nın yüzde 12.3'ünün özelleştirilmesinde kesin satış fiyatı 6 Mayıs Çarşamba günü açıklanacak. Kesin satış fiyatının belirlenmesinde sınırları çizecek olan fiyat Aralığı da 3 Mayıs'ta ilan edilecek.

Borsa toptan satışlar pazarında son 15 iş gününde oluşan fiyat esas alınarak artı-eksi yüzde 20'lik marj içinde belirlenecek fiyat aralığı 3 Mayıs Pazar günü açıklanacak. Son 15 iş gününün hesabında, 1 Mayıs'tan geriye doğru 15 günlük dönem esas alınacak.

1 Mayıs'tan geriye doğru 15 iş gününde oluşan ortalama fiyatın 30 bin lira olduğu varsayılırsa, Özelleştirme İdaresi 24 bin lira ile 36 bin lira arasında bir fiyat aralığı belirleyebilecek. Eğer Özelleştirme İdaresi, örneğin 28 bin lira ile 32 bin lirayı alt ve üst sınırlar olarak ilan

ederse, tasarruf sahipleri kesin kayıt sırasında 32 bin lira üzerinden almak istedikleri hisse senedinin bedelini yatıracak. Kesin satış fiyatı 32 bin lira olabileceği gibi, daha düşük de belirlenebilecek. Kesin satış fiyatının daha düşük belirlenmesi durumunda, aradaki fark tasarruf sahiplerine iade edilecek.

İş Bankası hisse senedi almak isteyenler, kesin kaydı 4-6 Mayıs arasında yaptıracak ve bu tarihlerde paralarını yatıracaklar. Ön kayıt sırasında 100 lot senet almak için başvuruda bulunan bir tasarruf sahibi, kesin kayıtta talebini 100 lotun üzerine çıkarırsa, 100 lot için yüzde 10 indirim ya da taksitlendirme olanağından yararlanabilecek, 100 lotun üzerindeki talebine ise yüzde 5'lik indirim uygulanacak.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı