GeriEkonomi İş adamı Mehmet Turgut'u eterle öldürmüşler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş adamı Mehmet Turgut'u eterle öldürmüşler

İş adamı Mehmet Turgut'u eterle öldürmüşler
refid:29585245 ilişkili resim dosyası

Türkiye’nin 'Bakır Kralı' olarak bilinen iş adamı Cüneyt Ali Demir’in babası ve saat devi Dost Saat’in kurucusu işadamı Mehmet Turgut’un 'eterle' öldürüldüğü oraya çıktı. Çete üyesi 17 kişiden 11'i emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 6 şüpheli ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İŞ ADAMININ ÇOK PARASI OLDUĞUNU DUYUNCA PLAN YAPMIŞLAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro ve Gasp Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerin ifadelerinin ardından, iş adamı Mehmet Turgut'un kaçırılmasıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Şüphelilerin verdiği ifadelere göre, kaçırma ve fidye isteme planı, Mehmet Turgut'un şoförleri Fatih Ç. ile Serkan D.'nin, arkadaş vasıtasıyla tanıştıkları özel bir üniversitenin Mimarlık Fakültesi öğrencisi Rızgın B'ye, iş adamının çok zengin olduğunu söylemesi üzerine yapıldı. Rızgın B. öncülüğünde, kaçırma olayından 25 gün önce yapılan plana Rızgın B.'nin hemşehrisi olan 5 kişi daha dahil edildi. Kaçırma eyleminden bir süre önce de Pendik'te bir villa kiralandı.

İş adamı Mehmet Turgutu eterle öldürmüşler

ETERLE BAYILTMIŞLAR

İş adamını takibe alan grup üyeleri, Turgut'un cuma günleri kendi kullandığı cipi Zeytinburnu Kazlıçeşme'deki otoparka bıraktıktan sonra Marmarayla Üsküdar'daki iş yerine geçtiğini belirledi. Rızgın B., Emir E. ve Şıh Ali Y., olayın gerçekleştiği 26 Haziran'da, otoparkta pusu kurarak, aracından inen Mehmet Turgut'a eter koklatarak bayılttı. Turgut, buradan kendi aracıyla villaya götürüldü. Burada, iş adamının ayıldığını gören Emre E., tekrar eter koklatarak bayılttığı Turgut'u Ercan S. ve Kemal O. ile Çayan H.'ye teslim etti. Emir E., daha sonra iş adamının cipine sahte plaka takarak Küçükçekmece'ye geldi. Kısa bir süre sonra da Mehmet Turgut'un öldüğü anlaşıldı. Emre E. ifadesinde, "Sanırım eter biraz fazla kaçtı. Uyanır gibi olmuştu, tekrar bayılttım. Ama ben iş adamını villada bekleyen Ercan, Kemal ve Çayan'a teslim ettiğimde yaşıyordu" dediği öğrenildi. Villada bekleyen 3 şüpheli ise ifadelerinde iş adamının geldiğinde öldüğünü söylediği bildirildi.
CESEDİ ÖNCE ORMANA ATTILAR SONRA GİDİP GÖMDÜLER

İş adamının ölmesinin ardından toplanan grup üyeleri, cesedi Şile yolundaki ormanlık bir alana attı. 5 milyon Euro isteyecekleri ailenin, Mehmet Turgut'un yaşadığını düşünmeleri için ise cesedin olaydan bir gün sonra Şile'deki boş bir araziye gömüldüğü anlaşıldı.

İş adamı Mehmet Turgutu eterle öldürmüşler

Şüphelilerden 6'sı, Mehmet Turgut'un cesedini gömdükten sonra Van'a gitti. Şüpheliler izlerini kaybettirmek için oradan Iğdır'a geçtikten sonra işadamının ailesini arayarak, "Polise gittiniz fidye 6 milyon Euro oldu" dedi.

İş adamı Mehmet Turgut'un kaçırıldığının belirlenmesinin ardından titiz bir çalışma içine giren ve şüphelileri belirleyen İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği (KŞB) dedektifleri, harekete geçerek şüphelilerin bulunduğu Ankara, Van, Iğdır, Sakarya ve Kırklareli'nde eş zamanlı operasyon düzenledi.

İş adamı Mehmet Turgutu eterle öldürmüşler

PİŞMANLIK DUYAN ZANLI YER GÖSTERDİ, CESET BULUNDU

Gözaltına alınan şüphelilerden Kemal O.'nun olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek yer göstermesi üzerine Mehmet Turgut'un cesedi gömüldüğü Şile'deki yerde bulundu.

İş adamı Mehmet Turgutu eterle öldürmüşler

Rızgın B. dışındaki zanlıların sorgularında suçlamaları kabul ettiği ve fidye için kaçırdıkları iş adamını öldürmeyi hiç düşünmediklerini söylediği bildirildi. Şüphelilerin ifadelerinde, elde edilecek paranın yarısının Rızgın B., diğer yarısının da şoförler Fatih Ç. ile Serkan D.'nin alacağını söyledikleri öğrenildi. Yakalanan 17 şüpheliden 6'sı, ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, Rızgın B, Emre E, Fatih Ç, Serkan D, Çayan H, Kemal O, Ercan S, Şıh Ali Y, Adem İ, Deniz B ve Adnan B, İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle