GeriEkonomi İran'da kesintili tarifeden doğalgaz alan müşterilere verilen gaz, bugün kesildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İran'da kesintili tarifeden doğalgaz alan müşterilere verilen gaz, bugün kesildi

İran'dan gelen doğalgaz miktarının azalması üzerine kesintili tarifeden doğalgaz alan müşterilere verilen gaz, bugün saat 12.00 itibariyle kesildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, İran'dan günlük 26 milyon metreküp akması gereken fakat soğuk hava koşulları nedeniyle günlük 5-6 milyon metreküpe kadar gerileyen doğalgaz miktarı, yarın 10 milyon metreküpe çıkarılacak.

İran doğalgazı 23 Ocak Pazartesi gününden itibaren havalar düzelinceye ve teknik arızalar giderilinceye kadar günlük 8 milyon metreküp olarak verilecek.

Kesintili tarifeden doğalgaz alan müşterilerin doğalgazının bugün saat 12.00 itibariyle kesildiğini belirten Enerji Bakanlığı yetkilileri, konutlarda kullanılan doğalgazda kesinlikle bir kesintiye gidilmeyeceğini vurguladılar.

Bazı müşterilere “kesintili tarife” denilen özel bir sözleşme ile doğalgaz metreküpte 3-4 sent kadar daha ucuza veriliyor. Bu müşteriler gazı biraz daha ucuza alıyorlar, fakat doğalgazda kesinti yapılması halinde ilk önce bu müşterilerin gazı kesiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle