GeriEkonomi İplik devi Serfil İplik iflas etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İplik devi Serfil İplik iflas etti

İplik devi Serfil İplik iflas etti
refid:21279056 ilişkili resim dosyası

İplik sektöründeki hikâyesi yarım asır öncesine dayanan Serfil İplik hakkında iflas kararı verildi. Yüzlerce çalışanı olan fabrikanın tasfiyesi gündemde.

İstanbul 3. İflas Müdürlüğü, Serfil İplik ve Kumaş A.Ş., hakkında verilen iflas kararını kamuoyu ile paylaştı. Şirket hakkında Ticaret Mahkemesi'nin verdiği "iflas" kararı sonrası ilgili İflas Müdürlüğü şirketin tasfiyesini gündemine aldı; alacak kaydı için çağrıda bulundu.

Hakkında iflas kararı verilen Serfil İplik'in tekstil sektöründeki geçmişi yarım asır öncesine dayanıyor. Konyalı Mustafa ve Ahmet Hamdi Sert kardeşlerin 1967'de temelini attığı Serfil, zaman içinde büyüdü; entegre bir tesis konumuna yükseldi.

1992 yılında Çerkezköy'de 48 bin metrekare alandaki üretim üssüne geçen Serfil İplik, iplik üretiminde en önde gelen firmalar arasında yer aldı.

Üretimin yüzde 10'u ihraç edilirken kalan kısım iç piyasada satılıyordu. Günlük 20 bin ton iplik üretimi yapılan fabrikada 700'e yakın kişi çalışıyordu.

AVM YATIRIMINA GİRDİLER

Serfil İplik'i de bünyesinde bulunduran Maser Holding, tekstil sektörü dışındaki ilk yatırımlarından birini AVM söktörüne yönelik gerçekleştirmişti. Masera Holding, 2002'de Konya'da 'Masera Alışveriş ve Eğlence Merkezi' adı ile kurduğu AVM için 40 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

dgokce@hurriyet.com.tr

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle