GeriEkonomi Invitel, Türk Telekom’un stratejik önemini artırır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Invitel, Türk Telekom’un stratejik önemini artırır

Invitel, Türk Telekom’un stratejik önemini artırır
refid:14849743 ilişkili resim dosyası

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, Invitel International satın almasıyla aynı hedeflere karadan ulaşacak daha kaliteli ve güvenilir bir hatta sahip olduğunu belirterek, “Bu da, Türkiye’nin dünya telekom piyasasındaki stratejik önemini artıracak” dedi.

Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile hizmet veren toptan data ve kapasite servis sağlayıcıları arasında yer alan Invitel International’ın hisselerinin yüzde 100’ünü 221 milyon Euro karşılığında satın alımına ilişkin anlaşmayı imzalayan Türk Telekom, bu alım için 197 milyon Euro ödeyecek.

Küresel pazara adım

Doany, Invitel International’ın Türk Telekom Grubu bünyesine katılmasıyla, grup olarak ilk uluslararası satın almalarını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Daha önce yurtiçinde Argela-Innova-Sebit ve Sobee gibi başarılı teknoloji şirketlerini satın aldıklarını hatırlatan Doany, Invitel International ile Türk Telekom’u bölgede telekom hub’ı haline getirme stratejilerine uygun data taşıma alanında da bölgede söz sahibi olduklarına işaret etti. Doany, satın alma ile kazanılan fırsatı Orta Doğu trafiğini karadan fiber hatla Avrupa’ya taşıyacak “devasa” hat olma özelliği ile en iyi şekilde değerlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Lea: Bölge devleri birbirine bağlanacak

INVITEL Holding CEO’su Martin Lea, Invitel International’ın önümüzdeki dönemde Türk Telekom bünyesinde büyüme potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğine inandıklarını ifade etti. Lea, izledikleri stratejilerle Avrupa’nın önde gelen toptan data ve kapasite servis sağlayıcılarından biri haline getirdikleri Invitel International’ın Türk Telekom bünyesine katılmasıyla, şirketin sahip olduğu büyüme potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle